Yakalanan IŞİD’liler AKP üyesi çıktı

İzmir'de Nisan ayının başında yakalanan 4 IŞİD'li AKP resmi üyesi olduğu ortaya çıktı

Yakalanan IŞİD’liler AKP üyesi çıktı
Nisan ayının başında İzmir merkezli gerçekleştirilen operasyonda yakalanan 15 IŞİD’liden 4'ünün resmi kayıtlı AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.

Geçen yıl Temmuz'da gerçekleşen operasyondan sonra tutuklanan 2 kişinin de AKP Menemen İlçe Teşkilatı üyesi olduklarının ortaya çıkmıştı.
 
İzmir'de yayımlanan 9 Eylül gazetesinden Serdar Öztürk'ün haberine göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri Nisan ayı başında IŞİD'e yönelik bir operasyon düzenledi. Sabah erken saatlerde önceden belirlenen adreslere düzenlenen operasyon kapsamında 15 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalarda 4 adet av tüfeği, IŞİD'e ait dokümanlar ve malzemeler ele geçirildi.
 
HDP'YE SALDIRAN SAVAŞ YILDIZ'I DA EĞİTMİŞLER
 
Ayrıca gözaltına alınan şüphelilerin IŞİD adına çatışma bölgelerine eleman yetiştirdikleri, çatışma bölgelerine giderek bizzat oradaki çatışmalara katıldıkları ve 2015 yılında Adana ve Mersin HDP il binalarına yönelik bombalı eylem yapan Savaş Yıldız'ı eğiten kişiler olduğu da açıklandı.
 
2008'DEN BERİ AKP'Lİ
 
İzmir polisinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan İ. T., S. Y., H. C., M. K., H. A., M. C., A. C., M. B., A. S.,Y. K., R. O., E. G., B. A., ve O. A. polis ve savcılık sorgularının ardından mahkemeye sevk edilirken; M. B., H.A., B. A., M. C., Y. K., R. O., A. K. ile H. K. tutuklandı, diğer şahıslar ise serbest bırakıldı.
 
Büyük bir gizlilik içinde yürütülen soruşmanın perde arkasında ilginç bir gerçek ortaya çıktı. Geçen yıl Temmuz'daki operasyonda olduğu gibi, bu yılın Nisan ayında yapılan operasyonda da tutuklanan B. A., H. A., R, O. ve serbest bırakılan S. Y.'nin AKP üyesi oldukları ortaya çıktı.
 
B.A. isimli tutuklunun 2008 yılı Konak AKP, R.O.'nun 2008 yılı Buca AKP, H.A.'nın 2009 yılı Konak AK Parti ve S.Y'nin de 2012 yılı Buca AKP teşkilatlarına kayıtları olduğu anlaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 19:46
YORUM EKLE