Vatan Şaşmaz haberlerine yayın yasağı

İstanbul 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği, Başsavcılığın talebi üzerine yasak kararı aldı

Vatan Şaşmaz haberlerine yayın yasağı

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker’in öldüğü olaya ilişkin yayın yasağı getirildi.

İstanbul Beşiktaş’taki Conrad Otel’de Vatan Şaşmaz, Filiz Aker tarafından silahla öldürülmüş, ardından da Aker’in aynı silahla yaşamına son verdiği belirlenmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle olaya ilişkin görüntü ve haberlere yayın yasağı getirilmesini talep etmişti.

İstanbul 6’ncı Sulh Ceza Hakimliği, Başsavcılığın talebi üzerine Şaşmaz ve Aker’in öldüğü olaya ilişkin basın ve yayın yasağı getirilmesine karar verdi.

Kararda şöyle denildi:

“Soruşturma kapsamında ya da başka bir şekilde çekilen görüntülerin yazılı ve görsel medya-basın yayın araçlarıyla farklı kişiler-kurumlar tarafından paylaşıldığı, bu durumun soruşturmanın gizliliğini ihlal edebilecek nitelikte olabileceği nedeniyle yayın yasağı kararı verilerek hem soruşturmanın yasanın ön gördüğü şekilde yürütülmesi hem de ölenlerin kamuoyunca bilinen şahıslar olaması, şüphelilerin yakalanmasının, irtibatlarının deşifre edilmesinin, olayın aydınlatılmasının engellenmesi dolayısıyla kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geleceği dikkate alınarak basın ve yayın yasağı konulmasına…”

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2017, 15:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER