Van ve Antep'te eylem yasağı

Valilik 1 ay boyunca yapılacak tüm etkinliklere yasak getirdi

Van ve Antep'te eylem yasağı

Antep Valiliği, 1 Mayıs -1 Haziran tarihleri arasında açık alanda yapılacak olan tüm etkinliklere yasak getirdiğini  duyurdu.

Valilik resmi sitesinde 1 Mayıs 2018 tarihinden itibaren 1 aylık yasağı şöyle duyurdu:

“01 Mayıs -01 Haziran tarihleri arasında açık alanlarda yapılacak, açık yer toplantısı, basın açıklaması, stant kurma, imza kampanyası, bildiri dağıtma, pankart asma, çadır kurma, oturma eylemi ve benzeri etkinlikler Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli ilçelerimizde yasaklanmıştır.”

VAN'DA DA TÜM ETKİNLİKLERE YASAK

Van’da yapılacak bütün eylem ve etkinlikler 1 ay süreyle Valiliğin iznine bağlandı. Van’da yasak yine uzatıldı. OHAL gerekçesiyle yapılacak tüm eylem ve etkinlikler 29 Nisan 2018 tarihinden geçerli olmak üzere 30 gün süreyle valiliğin iznine bağlandı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi

“İl sınırları içinde, huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla, resmi kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı resmi toplantı, tören, şenlik, karşılama, stant açma, uğurlama gibi etkinlikler hariç olmak üzere, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamındaki her türlü miting, kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1. maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinlikler, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişilerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, el ilanı dağıtılması ve pankart/afiş asılması, (24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanunu ile 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun kapsamında seçim takvimi (dönemi) içerisinde yapılacak siyasi propaganda etkinlikleri ve çalışmaları ile resmi kamu kurum ve kuruluşlarının yapacağı resmi toplantı, tören, şenlik, karşılama, stant açma, uğurlama gibi etkinlikler hariç olmak üzere) 29.04.2018 tarihinden geçerli olmak üzere otuz (30) gün süreyle mülki idare amirliklerinin (merkez ilçelerde Valilik, dış ilçelerde kaymakamlıklar) iznine bağlanmış. Gerçekleştirilmesi izin şartına bağlanılan her türlü toplantı ve etkinliğin huzur ve güven ortamını bozmaya teşebbüs edecek şahıslar ile işlenmesi muhtemel suçların tespitine yönelik izletilmesi ve kamera gibi araçlarla kayıt altına alınabilmesine izin verilmiş, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni türdeki eylem ve etkinlikler de 29 Nisan 2018 tarihinden geçerli olmak üzere otuz (30) gün süreyle yasaklanmıştır."

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 11:56

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER