Van Valisi seçim çalışması için sahaya indi: Erdoğan ve AKP’yi övdü, DBP’li belediyeleri eleştirdi

Vali, komutan ve emniyet müdürü AKP'ye oy istedi

Van Valisi seçim çalışması için sahaya indi: Erdoğan ve AKP’yi övdü, DBP’li belediyeleri eleştirdi

Van Valisi Murat Zorluoğlu, 24 Haziran baskın seçimleri çalışmaları kapsamında AKP'ye oy istemek için sahaya çıktı.

Zorluoğlu, "24 Haziran'da hükümetin yaptıklarını aklınızda tutun. Biz aracıyız işin esas sahibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır, hükümetimizdir” dedi.

 Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Kayyumu Murat Zorluoğlu, beraberindeki Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Salih Karataş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, 6’ncı Hudut Alay Komutanı Albay Şahin Yenilmez ile birlikte İpekyolu ilçesine bağlı Erçek mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

'DBP'Lİ BELEDİYELERİN ÇALIŞMALARINI KÖTÜLEDİ'

Mahallelilerle görüşen Zorluoğlu, konuşmasına DBP'li belediye yönetimini eleştirerek başladı.

Zorluoğlu, “Biliyorsunuz bizden önceki belediye yönetimi hani kendilerini çok çevreci ilan etmişlerdi ya, hani ‘biz çevreye çok duyarlıyız, ağaca, çiçeğe, böceğe hayranız’ diyorlardı ya? Biz geldiğimizde İpekyolu ve Tuşba ilçesinin kanalizasyonu neredeyse hiç arıtılmadan denize (Van Gölü) veriliyordu. Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin bize sağladığı maddi kaynakla yeni bir atık su arıtma tesisinin ihalesini sonra da sözleşmesini yaptık" iddiasında bulundu.

Bir yandan DBP'li belediyenin yaptığı çalışmaları eleştiren Zorluoğlu, diğer yandan hükümetin icraatlarını övdü.

Van'a yaptıkları tüm hizmetlerin hükümet ve Erdoğan tarafından sağlanan imkanlarla yapıldığını söyleyen Zorluoğlu, Erdoğan'ın Van'a özel destekler sağladığını ileri sürdü.

'24 HAZİRAN'DA BUNU HAFIZANIZDA TUTUN'

Zorluoğlu, son sözü ise 24 Haziran seçimlerine getirdi.

Zorluoğlu, “Yaptığımız hizmetler için biz aracıyız. İşin esas sahibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, değerli hükümetimizdir. Bu bakımdan da bunu da hafızamızda tutmalıyız. Türkiye bir dönüm noktası yaşayacak. Haziran 24 Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Allah’ın izniyle ülkemiz bu dönüm noktasını da sorunsuz bir şekilde aşarsa artık hem bölgesinde hem de küresel anlamda büyük bir güç olma yolunda önünde hiçbir engel kalmamış olacak. Ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Allah’ın izniyle yakın zamanda dünyanın o büyük güçlerinden biri haline gelecek ve Türkiye’nin fikri sorulmadan kararı alınmadan bu bölgede adım atılamayacak” diyerek açıkça AKP'ye oy istedi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 08:28

YORUM EKLE
YORUMLAR
Secim
Secim - 3 yıl Önce

Vali olmus adam olamamış onurunu şerefine saraya peskes ceken asilsiz koleler halk uyandı kicinizi yirtsaniz abas yolcu

SIRADAKİ HABER