Van GGM'de tecavüz: 2 güvenlik görevlisi tutuklandı

Gürpınar yolu üzerinde bulunan Kurubaş Geri Gönderme Merkezi’nde 2 güvenlik görevlisi İranlı bir kadına tecavüz etti. İfadeleri alınan iki görevli daha sonra tutuklandı

Van GGM'de tecavüz: 2 güvenlik görevlisi tutuklandı

Van merkez ve Gürpınar ilçesi yolu üzerinde bulunan Van İl Göç İdaresi’ne bağlı Kurubaş Geri Gönderme Merkezi’nde (GGM) tecavüz olayı yaşandı. Edinilen bilgilere göre, ülkeye yasadışı yollarla gelen İranlı Z.M. adlı kadın, tedbir amaçlı GGM’de karantinaya alındı. 22 Temmuz tarihinde gece ışıkların sönmesinin ardından GGM’de güvenlik görevlisi olan İ.H.K.’nin odaya girerek Z.M.'ye tecavüz etti. Daha sonra Y.V. adlı görevli de Z.M.'ye tecavüz ettiği öğrenildi. 

TUTUKLANDILAR

22 Temmuz tarihinde yaşanan olay, 26 Temmuz tarihinde Z.M. adlı İranlı mülteci kadının olayı GGM Müdürü'ne anlatmasıyla ortaya çıktı. Edremit Jandarma Komutanlığı tarafından ifadesi alınan kadın, kendisine tecavüz eden 3 kişiden Y.V. ile İ.H.K.’yi teşhis etti. Teşhisin ardından jandarma tarafından ifadeleri alınan 2 güvenlik görevlisi, çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi’nde “nitelikli cinsel istismar” suçlamasıyla tutuklanarak, Van T Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu. 

'VATAN MİLLET' SAVUNMASI

İ.H.K.’nin ifadesinde, “Ben vatanıma milletime bağlıyım. İftiradır” diyerek olayı yalanladığı, Y.V.’nin de yine olayı inkar ettiği öğrenildi. Sanıklar hakkında henüz iddianamenin hazırlanmadığı bilgisine ulaşıldı.

Kaynak: MA  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER