Van'da polis saldırısı: Çok sayıda yaralı var

Operasyonlarını protesto etmek için toplanan kalabalığa polis müdahale etti

Van'da polis saldırısı: Çok sayıda yaralı var

Van'da  Abdullah Öcalan'a yönelik tecrit ve bölgede devam eden sokağa çıkma yasaklarını protesto etmek için Feqiyê Teyran Parkı'ndan başlayacak olan yürüyüş için alanda toplanan kitleye polis saldırdı.

Kitle, Beşyol Meydanı'na doğru yürümeye başladı. Ancak yürüyüşe izin vermeyen polis kitleye saldırdı.

Öte yandan, Feqiyê Teyran Parkı'nın arka tarafında bulunan bir sokakta 2 genci sürükleyerek gözaltına almaya çalışan polise, kadınlar engel oldu.


Havada helikopterin dolaştığı kentte, ara sokaklarda polis saldırısına karşı direniş devam ediyor. Polis ise yakaladığı kişileri darp ederek, gözaltına alıyor.

Gerçek ve plastik mermilerinde kullanıldığı saldırı sonucunda Gürpınar Belediye Meclis üyesi Bahattin Yavuz sağ gözüne isabet eden gaz bombası nedeniyle yaralanırken, Özalp Belediye Eşbaşkan Yardımcısı Elif Yiğit, ve Mehmet Ali Durmaz isimli yurttaş başından yaralandı.

Japon Pasajı civarında polisin sert saldırısına gençler ses bombaları ile karşılık verdi. Burada da 3 genç polisler tarafından gözaltına alındı. Müdahalede yaralananlar da yurttaşlar tarafından hastanelere kaldırıldı. 

Polis saldırısına karşı kitle ile polis arasında çatışmalar başladı. Çatışmaların devam ettiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 13:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Ey AKP Allah tan bulasin inşAllah

izmir ksk den
izmir ksk den - 2 yıl Önce

Bune yahu devran bune savas nerde kaldi kardeslik nerde kaldi musulmanlik yeter artik alahinis varmi hey cumhurbaskani insanlar olmesin

Nisa
Nisa - 2 yıl Önce

Halkına bu zülmü yapan hükümetin niye şimdi sesi çıkmıyor daha kendi ülkesindeki Kürt Türk sorununu çözemeyen erdoğan suriye sorununa başına buyruk dalıyor