'Utanç duvarı'nın yapımına yeniden başlandı

Ayşe Gökkan'ın ölüm orucu eylemi ve BDP'nin mitingi ardından durdurulan 'utanç duvarı'nın yapımına tekrardan başlandı...

'Utanç duvarı'nın yapımına yeniden başlandı

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde önceki gün BDP’nin düzenlediği miting ve Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan’ın 9 gün süren ölüm orucu ve oturma eyleminin ardından durdurulduğu belirtilen Suriye sınırındaki 'utanç duvarı'nın yapımına, tekrar başlandı.

Mardin’in Nusaybin ile Suriye’nin Kamışlı kenti arasında sınırda 'güvenlik' iddiasıyla örülen perde beton duvarın yapımı, Nusaybin Belediye Başkanı Ayşe Gökkan’ın 9 gün süren ölüm orucu eylemi ile BDP’nin düzenlediği ve polisin saldırısının ardından olayların da çıktığı mitingin ertesinde sona ermişti. Nusaybin mitingine katılanlara BDP ilçe binası önünde açıklama yapan BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, 'Duvar yapımı durduruldu' demişti.

Vatan'ın haberine göre; yetkililer bu konuda açıklama yapmazken, duvar inşaatına bugün yeniden başlandı. Sabahın erken saatlerinde duvar inşaatında demir örme ve beton dökme işlemleri yapılırken, asker ve polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 10:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER