Uşak Valisi Kocabıyık'tan, 'HDP'li Buldan'a küfürlü tweet' açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, koronavirüs risk haritasını seçim haritasına gönderme yaparak paylaşmıştı

Uşak Valisi Kocabıyık'tan, 'HDP'li Buldan'a küfürlü tweet' açıklaması

Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı risk haritasına göre batıdaki tek düşük riskli il olma özelliği taşıyan Uşak ilinin Valisi Funda Kocabıyık adıyla atılan tweet tepkilere yol açtı. Kocabıyık hesabın kendisine ait olmadığını açıklayarak, "Bununla ilgili gerekenin yapılması için Emniyet'e talimat verdim" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın Uşak ile ilgili esprili paylaşımına küfürle yanıt verilen hesabın sahte olduğu açıklandı. 

Buldan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı illerin Covid-19 değerlendirme kriterlerine ilişkin esprili bir paylaşımda bulunarak, "Adıyaman’ı kaybettik ama Uşak’ı aldık" ifadelerini kullandı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık adını kullanarak, Buldan'ın bu tweet'ini alıntılayarak küfürlü yanıt veren paylaşım ise tepki çekti. 

Söz konusu Twitter adresi ve paylaşımı Vali Kocabıyık’a soran Gazeteci Candaş Tolga Işık, şu ifadeleri kullandı:

"Az önce Uşak Valisi Funda Kocabıyık'a HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'a yazılan tiviti sordum, 'Söz konusu twitter adresi de atılan tivit de bana ait değil. Sahte hesap! Bununla ilgili gerekenin yapılması için Emniyet'e talimat verdim' dedi."

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 20:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 1 ay Önce

O kufuru valiye bin misli sekilde iade ediyorum hdpye oy veren bi secmen olarak ve sakaya boyle kinle pislikle cevab verilmez dusuncesine sahip oldugum icin bu hakki kendimde goruyorum miletin boyle yetkililere tepki verip had bildirmesi lazim hukuk cercevesinde diye dusunuyorum ama hangi hukukla derseniz onu bende bilmiyorum cunku ulkede ne hak ne hukuk ne adalet ne demokrasi diye bisey yok

soytarı küfrü
soytarı küfrü - 1 ay Önce

küfrüne bile sahip çıkamayan mahluk...

balık baştan kokar
balık baştan kokar - 1 ay Önce

daha dün uşakta çiğköfteciye saldırı olmuş şaşırmadık valisi böyle olursa esnafıda valisinden farkı olmaz.

SIRADAKİ HABER