Urfa Valiliği: Biri bebek iki ölü, 46 yaralı var

Akçakale ve Ceylanpınar'a havan ve roket mermileri atıldı

Urfa Valiliği: Biri bebek iki ölü, 46 yaralı var

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyindeki harekatına karşı SDG’nin bulunduğu noktalardan Urfa’nın Akçakale, Ceylanpınar ve Birecik ilçeleri ile Mardin’in Nusaybin ilçesine roket ve havan mermileri atıldı. Urfa Valiliği, biri bebek iki ölü, 46 yaralı olduğunu açıkladı.

Urfa Valiliği’nin açıklamasında şöyle denildi: “09.10.2019 tarihinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile birlikte Suriye tarafından atılan havan ve roket mermilerinin ilimiz Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerimize isabet etmesi sonucu; Barış Pınarı Harekatının ilk şehidi Suriye uyruklu 9 aylık bebek Muhammed Omar ve Akçakale ilçemizde görevli Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı maliye memurumuz Cihan Güneş şehit olmuştur. Atılan roket ve havan mermilerinin isabeti sonucu 46 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Akçakale Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimize sevk edilerek tedavi altına alımıştır.”

OKULLAR TATİL EDİLDİ

Sınıra yakın bölgelerde belediye hoparlörlerinden vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda sürekli uyarılar yapılıyor. Akçakale, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerindeki tüm okullarda dün ve bugün okullar tatil edilmişti. Birecik’te de sınıra yakın bölgelerdeki okullarda perşembe ve cuma günü eğitime ara verildi. Mardin’de ise Nusaybin ilçesindeki tüm okullarda, Kızıltepe ilçesinde de sınıra yakın Şenyurt ve Akdoğan mahallelerinde bulunan okullarda eğitime iki gün ara verildiği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 12:49

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER