Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Katil suçunu itiraf etti

5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedeni bulundu: Katil suçunu itiraf etti

5 gündür kayıp olan 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cansız bedenine ulaşıldı. Gözaltına alınan eski sevgili Cemal Metin Avcı'nın ilk ifadesinde suçunu itiraf etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı davaya müdahil olacak.

Muğla'nın Ula ilçesinde 5 gün önce kaybolan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cesedi ormanlık alanda bulundu.

Gültekin'i bulmak için yürütülen çalışmalar Menteşe ilçesi Gülağzı mevkisindeki ormanlık alanda yoğunlaştırıldı.

DHA'ya göre de güvenlik kameralarının görüntülerinden yola çıkan ekipler, Gültekin'in kaybolmadan önce bir kişi ile alışveriş merkezinde oturduğu, ardından da bu kişiyle birlikte buradan ayrıldığını tespit etti. Gültekin'in en son görüldüğü Cemal Metin Avcı'yı gözaltına alan ekipler, sorgulamak üzere karakola götürdü. 

Şüphelinin bir süre önce kendisini terk eden Gültekin ile yeniden birlikte olmak istediği ancak genç kadının kendisini reddetmesi üzerine cinayeti işlediği belirlendi.

Yine DHA'nın aktardığına göre şüpheli olay günü konuşmak için otomobiline aldığı Pınar'ı kendisine ait bağ evine götürdü. Burada çıkan tartışmada döverek darp ettiği Gültekin bayıldı. Avcı da genç kadın boğarak öldürdü. Avcı, ilk ifadesinde cinayeti itiraf etti. 

'BİR ANLIK ÖFKE' DEDİ 

hürriyet.com.tr'nin aktardığına göre Avcı ilk ifadesinde şunları söyledi: "Pınar ile ilişkimiz vardı. 'Eşine söylerim' diye sürekli tehdit ediyordu, para istiyordu. O gün de para istedi, verecektim ama sinirlendim. Tartıştık. Bir anlık öfke ile öldürdüm."

ZANLI: KISKANÇIK KRİZİ DEDİ

Sözcü de zanlının şu ifadelerini aktardı:

Pınar ile ayrıldıktan sonra kendime gelemedim. Yeniden onunla birlikte olmak istedim, teklifimi kabul etmedi.
O zaman son olarak çiftlikte bir akşam yemeği yiyelim diye ikna ettim. Çiftliğe gittik, yemek yedik, yine bana dönmesini istedim. Oysaki o başkası ile olduğunu söyledi, zaten bunu hissediyordum.
Kıskançlık krizine girmiştim. Tartıştık, bana saldırdı, kavga ederken öldü. Cesedini yok etmek istedim. Önce yakmaya çalıştım. Olmadı, başaramadım. Sonra bidona soktum, üzerine beton döktüm, yakalanacağımı biliyordum.

Onu çok sevmiştim, çaresiz kaldım. Kıskançlık krizine girmiştim. Çok pişmanım. Çiftliğe gittiğimizde öldürme niyetim yoktu. Barışıp birlikte olmayı düşünüyordum.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 20:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER