'Üniversite kentin ahlakını bozdu' için tepki yürüyüşü yapıldı

Öğrenci Konseyi Başkanı Topgüç: Günlüoğlu görevden alınsın...

'Üniversite kentin ahlakını bozdu' için tepki yürüyüşü yapıldı

Mardin Artuklu Üniversitesi'nde (MAÜ) okuyan bir grup öğrenci ve bazı öğretim üyeleri, Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu'nun, "Üniversite geldi, kentin ahlakı bozuldu. Ahlak zabıtası devreye girsin," açıklamalarını protesto etti.

Karayolları Parkı'nda toplanan grup, ellerinde ''Parklara dikkat! Lütfü çıkabilir'', ''Mardin, öğrencilerine sahip çık,'' yazılı döviz ve pankartlarla Karayolları Şube Şefliği'nin önüne kadar yürüdü.

'GÜNLÜOĞLU GÖREVDEN ALINSIN'

Burada bir açıklama yapan MAÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Yunus Topgüç, Günlüoğlu'nun görevden alınmasını istediklerini kaydetti.

Öğrencilerin bu olaya duyarsız kalmayacağını belirten Topgüç, ''Amacımız öğrencilerin ve medeniyetler şehri Mardin'in kamuoyunda kötü lanse edilmesinin önüne geçmektir. Şimdiden önlem alınmaz ise herkes bu vebalin altında kalabilir. Biz yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bu konuda gereken tedbirleri almaları ve çok daha vahim bir durum ortaya çıkmadan sayın Günlüoğlu'nu görevden alınmasını istiyoruz'' diye konuştu.

'DÜN NASIL DAVRANIYORSAK BUGÜN DE YARIN DA ÖYLE DEVAM EDECEĞİZ'

Burada okuyan öğrencilerin, yüzde 95'inin bu bölgenin çocukları olduğunu, örf ve adeti çok iyi bildiklerini kaydeden Topgüç, ''Günlüoğlu'nun sözlerini utanarak dinledik. Öğrenciler olarak dün nasıl davranıyorsak bugün de yarın da öyle devam edeceğiz. Günlüoğlu'nun ahlakımızı ölçmeye hakkı yoktur," dedi.

MAÜ Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Ayşe Küçükkırca ise öğrencilere destek verdiklerini belirterek, ''Bireysel özgürlüklere kimse karışamaz'' dedi. (ntvmsnbc)

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2012, 16:01
YORUM EKLE