Uber’den Türkiye açıklaması

2014 yılında Türkiye'ye açılan Uberde hizmet veren taksilerin sayısı 2 bini aştı

Uber’den Türkiye açıklaması

Akıllı telefonlar üzerinden araç çağırma şirketi Uber, İstanbul'daki taksicilerin saldırılarından sonra ilk açıklamayı yaptı.

Şirketin global merkezinden yapılan açıklamada, "Önceliğimiz bu zor zamanlarda, Uber sürücü ortaklarımızın yanında durmak, onlara gereken hukuki yardımı sağlayıp destek olmaktır" denildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre Uber, araçlarından birinin de İstanbul Küçükçekmece'de silahlı saldırıya uğramasının ardında yaptığı açıklamada, "Önceliğimiz bu zor zamanlarda Uber sürücü ortaklarımızın yanında durmak, onlara gereken hukuki yardımı sağlayıp destek olmaktır. Türkiye’deki operasyonlarımıza, sorumlu bir iş ortağı olarak, sonuna kadar bağlıyız. En çok önem verdiğimiz konuların başında, yerel paydaşlarla beraber çalışarak, birlikte daha akıllı ve çevre dostu şehirler yaratmak geliyor. Buna taksiciler de dahil olduğu için Taksi ürünümüz mevcut. Türkiye’de taksicilerin Uber’in teknolojisinden faydalandığı bu işbirliğinin çok büyük bir potansiyeli olduğu inancındayız" ifadeleri kullanıldı.

SAYI 2 BİNİ AŞTI

Şiretten yapılan açıklamada Uber'in bulunduğu tüm ülkelerde yerel regülasyonlara uygun olarak faaliyet gösterildiği ve her ülkenin vergi düzenlemelerine uyulduğu belirtildi. 2014 yılında Türkiye'ye açılan Uber’de hizmet veren taksilerin sayısı 2 bini aştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER