Tweet atan müdüre ceza

Gezi Direnişi sırasında teet attı, uyarı cezası aldı...

Tweet atan müdüre ceza

 Beylikdüzü Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Serdar Topal, Gezi Direnişi sırasında sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle ‘uyarı cezası’ aldı. Müdür Topal: Bu cezayı madalya olarak taşırım ve yine yaparım.

Birgün'ün haberine göre, İstanbul Beylikdüzü Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Serdar Topal, Gezi Direnişi sırasında sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı tweetler nedeniyle uyarı cezası aldı. Topal, “Ülke provokasyonla yönetilirken hem de”, ”Ferman Padi (TOMA) Şahin (!) Meydanlar bizimdir!!!” ve “Sayın vali yoksa, zulmün eksik kalıyor” ile “E hadi o zaman Ferman padişahın, meydanlar bizimdir :)” tweetlerini paylaşmıştı.

SAVUNMA YETERLİ GÖRÜLMEDİ

Gezi Direnişi sırasında kendi hesabından yaşanan baskı ve şiddet ortamını eleştiren Topal hakkında geçen kasım ayında soruşturma başlatılmıştı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği İl Eğitim Denetmenleri (müfettişler) Topal hakkında soruşturma dosyası hazırladı. Soruşturma kapsamında müdür Serdar Topal’ın savunması istendi. Topal’ın savunmasını inceleyerek, yeterli görmeyen İl Eğitim Denetmenleri, yasa gereğince ‘uyarı cezası’ verilmesini kararlaştırdı.

CEZA TEBLİĞ EDİLDİ

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müdür Serdar Topal’a tebliğ edilen cezada şu ifadeler kullanıldı:
“Kendinize ait olan @serdar_topal tweetter hesabında kullandığınız ifadelerinin iddiasının sübuta erdiği anlaşıldığından 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca ‘UYARMA’ ile tecziye edilmeniz teklifi getirilmiş olup savunmanız istenmişti. Yaptığınız savunma incelenmiş ve savunmanız yeterli görülmemiştir.
Buna göre 657 sayılı Devlet Memurları uyarınca ‘UYARMA’ ile tecziye edildiniz.”

‘MADALYA OLARAK TAŞIRIM’

Müdür Serdar Topal, “Bu cezayı madalya olarak taşırım. Ama cezanın özünde bütün muhalif kesimlere uygulanan baskı ve yıldırma amacı var.
Bunu ceza olarak kabul etmiyorum. Üst disiplin amirine itirazda bulundum. Gelecek yanıta göre, yargıya taşıyabilirim. Benzer paylaşımları yine yaparım” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 09:50
YORUM EKLE