Tutuklanan akademisyen Mungan: Biz sözümüzün arkasında durmaya devam ediyoruz

Bu suça ortak olmayacağız' bildirisine imza verdiği için iki meslektaşı ile birlikte tutuklanan Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esra Mungan, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki foruma gönderdiği mesajda "sözümüzün arkasındayız" dedi

Tutuklanan akademisyen Mungan: Biz sözümüzün arkasında durmaya devam ediyoruz

"Barış İçin Akademisyenler" girişiminin hazırladığı barış bildirisini imzaladığı için önceki gün tutuklanan Yrd. Doç. Esra Mungan, öğretim üyesi olduğu Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen barış forumuna mesaj gönderdi.
Bianet'te yer alan habere göre Esra Mungan, “Tüm yıldırmalara ve baskılara rağmen barış arzulayan bizler sözümüzün arkasında durmaya devam ediyoruz” dedi.

Mungan, tutuklanmasının ardından üniversitesinde düzenlenen foruma şu mesajı gönderdi.

“Tüm yıldırmalara ve baskılara rağmen barış arzulayan bizler sözümüzün arkasında durmaya devam ediyoruz. Bizler ve barış etrafında kenetlenmiş herkes ve hepimiz insan haklarına saygılı, kendi hukukuna ve ülkesinin uymakla yükümlü olduğu evrensel hukuk ilkelerine bağlı, tam demokratik, bağımsız, eşitlikten ve özgürlükten yana, kimsenin kimseyi ezmediği, çeşitlilik içinde birlikte bir yaşamın olduğu bir Türkiye için mücadelemiz yılmadan devam edecektir. Hepinizi kucaklıyorum.”

Nişantaşı Üniversitesi'nden kovulan Muzaffer Kaya, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Esra Mungan ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Kıvanç Ersoy 15 Mart’ta çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER