Türk savaş uçakları Pervari'de PKK'lilerin mezarlarını bombaladı

PKK'nin 'eylemsizlik' kararına cevap daha fazla operasyon

Türk savaş uçakları Pervari'de PKK'lilerin mezarlarını bombaladı

Türk savaş uçakları Siirt'in Pervari ilçesinde Herekol Dağında bulunan ve öeln PKK'lierin toprağa verilidiği "Şehid Resul û Şehit Azime Şehitliği"ni bombaladı.

Herekol'da bulunan Kurtalan HDP eşbaşkanı Cemil Taşkesen bir süredir Herekol mezarlığında bulunan 10 canlı kalkanın 200 metre yakınına Türk  savaş uçakları tarafından bombalama yapıldığını bildirdi.

Desteğe ihtiyaçları olduğunu belirten Taşkesen çevre il ve ilçelere bombalamanın duyurulduğunu Siirt ve çevre il ve ilçelerden destekleyicilerin yola çıktığını da ekledi.

Taşkesen herkesin duyarlı olmasını ve  desteğe ihtiyaçları olduğunu ekleyerek  her an bir katliamın olabileceğini söyledi.

PKK'nin 'eylemsizlik' kararı sonrası devletin sınır içi ve ötesindeki operasyonları hız kazanmıştı. Lice kırsalında 8 PKK'linin cenazesine ulaşılırken, Şırnak’ın Cudi Dağı’nda bulunan PKK’lilere ait mezarlığa ise top atışları yapılmıştı. Sınır ötesindeki Zap ve Metina alanlarına da hava operasyonu düzenlendi.

Meral Geylani / Demokrat Haber

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 01:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
filit
filit - 3 yıl Önce

Her gün rus uçakları sizi taciz ediyor gıkınız çıkmıyor.kürt halkını tahrik etmek ve daha büyük katliamlar yapmak için ölülere saldırıyorsunuz çünkü yaradanı yaradandan ötürü seviyorsunuz.oysa ölüye şeytan bile karışmaz demekki siz seytandan daha alçaksınız.

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

insanligin bittigi yer

Halil
Halil - 3 yıl Önce

Mesela sen şeytansın