Türk bayrağı asılı olmayan iş yerlerine saldırdılar

Kürt vatandaşlara ait olduğu ileri sürülen ve Türk Bayrağı asılı olmayan işyerlerine saldırdı

Türk bayrağı asılı olmayan iş yerlerine saldırdılar

Dağlıca’da PKK saldırısında hayatını kaybeden Piyade Sözleşmeli Er 28 yaşındaki Uğur Yıldız’ın ailesinin yaşadığı Manavgat'ta saldırganlar yine durmadı. 

Akşam saatlerinde otomobil ve motosikletleriyle toplanan kalabalık, başta Side olmak üzere Çolaklı, Ilıca gibi önemli turizm merkezlerinde Kürt vatandaşlara ait olduğu iddia edilen ve Türk Bayrağı asılı olmayan işyerlerine saldırdı, çok sayıda işyerini ateşe verdi.

Olaylardan ilki Side’de halk plajında yer alan ve jandarma karakoluna ancak 100 metre mesafe bulunan bir restoranda meydana geldi. Otellerin arasında yer alan restorantta göstericiler tarafından çıkartılan yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü ancak restoran tamamen kül oldu.

Turistler yangını sahilden izlerken çevre otellerde bulunanların gecenin ilerleyen saatleri olmasına rağmen otellerinden bavullarıyla ayrılması dikkati çekti. Diğer yangın ise antik Side’nin hemen girişinde yer alan bir restoranda çıktı. Restoran yangında tamamen kül olurken Türk Bayrağı asılı olduğu için dokunulmayan bir araç kiralama şirketi ise işyerine sıçrayan alevler nedeniyle büyük zarar gördü.

Gösteriler sırasında Antik Side çarşısında ise çok sayıda işyeri zarar gördü. Kalabalık taş ve sopalarla işyerlerine saldırırken kırılan camları, bölge esnafı ve belediye görevlileri temizledi.

Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen olayların ardından çarşıya gelerek incelemelerde bulunurken, gece boyu Antik Side’ye girişler jandarma kontrolünde gerçekleşti

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 09:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

kampanya baslicak alanya ve sideye turist gitmezse acliktan kirilcak o toplamalar adalardan kovulanlar sonradan türk olanlar.

pkk de
pkk de - 5 yıl Önce

doğuda pkk nin kepenk kapatma eylemine uymayanlara ne yaptıını neden yazmıyorsunuz. ?

dimitri
dimitri @pkk de - 5 yıl Önce

kepengini kapatmak medenilik isareti protesto cihetinde ama yakmak irkci fasist türklerin usulu yani vandalizm.

tc
tc @pkk de - 5 yıl Önce

işlerine gelmiyor kardeşim. çunku vatan haini bunlar

SIRADAKİ HABER