Türk askerleri, sınırın 700 metre uzağında tarlasında çalışan bir Afrinli'yi vurdu

Silahlı saldırıda ağır yaralanan 35 yaşındaki Xelîl'in hayati tehlikesi devam ediyor

Türk askerleri, sınırın 700 metre uzağında tarlasında çalışan bir Afrinli'yi vurdu

Afrin'li bir kişinin, Rojava-Türkiye sınırına yakın olan tarlasında çalışırken Türk askerlerinin silahlı saldırısına uğradığı öğrenildi. Silahlı saldırıda ağır yaralanan 35 yaşındaki Heci Xelîl Xelîl'in hayati tehlikesi devam ediyor.

ANF'nin haberine göre; Afrin’in Bilbile Bêkê köyünden Heci Xelîl Xelîl, Rojava-Türkiye sınırına yakın olan tarlasında tohum ekip çapa yaparken Türk askerlerinin silahlı saldırısına uğradı. Xelîl ağır yaralandı.

Köylüler tarafından Afrin'deki Awrîn Hastanesi’ne kaldırılan Xelil'in tedavisinin sürdüğü ve hayati tehlikeyi henüz atlatamadığını, durumunun ciddiyetini koruduğunu bildirdi.

SINIRDAN 700 METRE UZAĞA NEDEN ATEŞ AÇILDI?

Xelîl’in Türkiye sınırından 700 metre uzakta ve Afrin toprakları içinde Türk askerlerinin silahlı saldırısına hedef olması dikkat çekiyor.

Daha önce de sınırdaki Türk askerleri, defalarca Kürtleri Afrin toprakları içinde hiç bir gerekçe olmadan taramış ve sivil insanların yaralanmasına ve ölmesine neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 22:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hudut Kartalı
Hudut Kartalı - 3 yıl Önce

Olay yanlış Lanse ediliyor bülteninizde kaçakçıların anlatması ile haber yapıp TÜRK ORDUSU nu zan altında bırakmaya çalışıyorsunuz...