Turistleri ‘ahlaksız’ diye kovmuşlardı: Antep’te 9 aylık bebeğe cinsel istismar

9 aylık bebeğe cinsel saldırıda bulunan zanlının yakalandığını Şamil Tayyar, Twitter hesabından duyurdu

Turistleri ‘ahlaksız’ diye kovmuşlardı: Antep’te 9 aylık bebeğe cinsel istismar

Antep'te, Güney Koreli 5 turiste, cami avlusunda bir grubun 'Misyonerlik yapıyorsunuz, Ahlaksız adamlar, defolun gidin' görüntüleri kamerelara yansımıştı.

Yaşanan bu olaydan sonra dün Antep'de 9 aylık bir bebek cinsel istismara uğradı.

Hüseyin Şimşek’in BirGün’deki haberine göre Suriye’deki iç savaştan kaçarak Antep’in İslahiye ilçesine yerleşen ve burada günü birlik tarım işçisi olarak çalışan ailenin 9 aylık kız bebeği cinsel istismara uğradı.

Çalıştıkları tarlada bebeğini korumak için bir çadır kuran Suriyeli anne, bebeğini kontrol etmek için çadıra gittiğinde dehşet manzara ile karşılaştı.

9 aylık kız bebeğin cinsel saldırıya uğradığını anlayan anne İslahiye Devlet Hastanesi’nde gitti.

Acil serviste müdahale edilen bebeğe cinsel istismara uğradığı tanısı, doktorlar tarafından konuldu. Polis ve jandarma saldırganın bulunması için çok yönlü soruşturma başlattı.

SALDIRGAN YAKALANDI

9 aylık bebeğe cinsel istismarda bulunan zanlının yakalandığını AKP Antep Milletvekili Şamil Tayyar, Twitter hesabından paylaştığı tweet'le duyurdu.

Şamil Tayyar, BirGün'e yaptığı açıklamada saldırganın yakalandığı haberinin doğru olduğunu ve yakalanan zanlının 18 yaşında Türkiye vatandaşı bir çoban olduğunu ifade etti.

AKP Antep Milletvekili Şamil Tayyar, saldırganın yakalandığını "Namussuz sapık yakalandı. Sözün bittiği yerdeyiz." diyerek duyurdu.

Tayyar attığı tweet'te "İnşallah idam çıkar da idam sehpasında geberir" diyerek konuya dair idam vurgusu yaptı.

 

Namussuz sapık yakalandı. Sözün bittiği yerdeyiz. İnşallah idam çıkar da idam sehpasında geberir.

— Şamil Tayyar (@samiltayyar27) 19 Ağustos 2016

SALDIRGAN TUTUKLANDI

9 aylık kız bebek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından devlet korumasına alınırken, şüpheli S.D. ise çıkarıldığı mahkeme tutuklandı.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Yayın yasağının getirildiği kararda şu ifadelere yer verildi:

"Soruşturmanın olay tarihinde Suriye uyruklu müştekiler R.H. ve A.H.'nın kızları olan, henüz kimliği çıkartılmamış olması nedeniyle müştekilerin beyanlarına göre 9 aylık olduğu anlaşılan mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar suçunun gerçekleştirdiği iddiasına ilişkin olduğu, yazılı ve görsel basın ile internet medyasında iddia konusu olayla ilgili bir takım bilgilerin yayınlandığı anlaşıldığı, soruşturma dosyasına bahse konu mağdurun bebek yaşta olduğu ve iddiaya konu suçun mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar olduğu dikkate alındığında talebin mağdur bebeğin saygınlık, onur ve haklarına dokunacak nitelikte olduğu anlaşılmakta mağdur bebeğin, saygınlık, onur ve haklarının korunması ve bahsi geçen haklarının zedelenmesini önlemek için gerekli olduğu kanaatine varılmakla 5237 sayılı CMK'nın 187/3, 5187 Sayılı Yasa'nın 3/2 maddelerince koşulların oluştuğu anlaşıldığından, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verildi."

HÜSEYİN ŞİMŞEK’E TEHDİT

Öte yandan haberin ortaya çıkmasıyla beraber BirGün muhabiri Hüseyin Şimşek, Twitter üzerinden çok sayıda 'ölüm tehdidi' aldı.

İşte Hüseyin Şimşek'in haberi sonrası aldığı o tehditler:

 
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 12:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER