TÜGVA İl Başkanının ses kaydıyla AKP’lilerin rüşvet ve yolsuzlukları ortaya çıktı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Başkanı ve Yüksekova İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Can’a ait olduğu iddia edilen ses kaydında ihalelerde ve atamalarda nasıl rüşvet alındığını anlatılıyor.

TÜGVA İl Başkanının ses kaydıyla AKP’lilerin rüşvet ve yolsuzlukları ortaya çıktı

Hakkâri ve ilçelerinde, AKP’li yöneticilerin yapılan atamalardan rüşvet aldığı ve ihalelerde yolsuzluk yapıldığına ilişkin sosyal medyada 2 ayrı ses kaydı ortaya çıktı.
Cumhuriyet’in aktardığına göre, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Başkanı ve Yüksekova İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Can’a ait olduğu iddia edilen ses kaydında, AKP Hakkâri İl Başkanı Emrullah Gür ve iş insanı N.S’nin de aralarında bulunduğu bazı kişileri ihalelerde ve atamalarda nasıl rüşvet alındığını anlatılıyor.

Can’ın konuşmasının ortaya çıkması sonrası AKP İl Başkanı Emrullah Gür, ses kayıtlarını yayan kimi sosyal medya kullanıcıları ve ses kaydında konuşan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

16 Aralık 2020 tarihli suç duyurusunda, ses kaydını paylaşan sosyal medya kullanıcılarının, “hakaret”, “iftira” ve “hedef gösterme” suçlamalarıyla cezalandırılması talep edildi. Mustafa Can ise ses kayıtlarının montaj olduğunu öne sürdü.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 22:46

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALKOLLÜ VATANDAS
ALKOLLÜ VATANDAS - 7 ay Önce

HER DÖNEM YOLSUZLUK SOYGUN VAR AMA BUNLAR KADAR YÜZSÜZÜNÜ GÖRMEDIM!!

SIRADAKİ HABER