TTB Başkanı Fincancı'dan Erdoğan'a yanıt: Gündemimiz kaybettiğimiz meslektaşlarımız

Fincancı, “Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik, gündemimiz bu” dedi

TTB Başkanı Fincancı'dan Erdoğan'a yanıt: Gündemimiz kaybettiğimiz meslektaşlarımız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında hedef gösterdiği Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren Aydın Tabip Odası (ATO) Başkanı Esat Ülkü'nün cenaze töreninde konuştu.

Fincancı, “Yitirilen her insan ile ülke kaybediyor. Her gün bir sağlık çalışanı yitiriyoruz bu salgından neden? Çünkü hakikati bilme hakkımız elimizden alınıyor. Gerçek sayıları bilmiyoruz, yeterli test yapılmadığı için bulaştıran insanların aramızda gezmesini engelleyemiyoruz. Çok değerli bir ağabeyimizi kaybettik. Yalnızca bir hekim değil, sanatçı, yalnız bir hekim değil, baba-eş. Ne büyük özverileri ile kurulan hayatlar ve bugün biz bu acıyı yaşıyoruz. Onun ışığı yolumuzu aydınlatacak” diye konuştu.

GÜNDEMİMİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARI

MA'nın telefonla ulaştığı Fincancı, AKP grup toplantısında hedef gösterilmesine ilişkin, “Bizim gündemimizde değil, biz meslektaşlarımızı kaybediyoruz. Bir haftadır 7 sağlık çalışanını kaybettik gündemimiz bu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER