TSK’dan ‘nikah töreni’ açıklaması

Genelkurmay Başkanı'nın Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin nikah törenine katılmasına yönelik eleştirilere karşılık askeri kaynaklar, Orgeneral Akar'ın “Başkomutan’ın” davetiyle nikah törenine gittiğini vurguladı

TSK’dan ‘nikah töreni’ açıklaması
Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar çiftinin nikah törenine katılmasına yönelik eleştirilere karşılık askeri kaynaklar açıklama yaptı.

DHA'nın haberine göre askeri kaynaklar, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın komuta heyeti ile birlikte, devlet protokolü çerçevesinde, İstanbul'da düzenlenen, sadece imza ve tebrikattan ibaret olan sade, müziksiz, kokteylsiz bir nikah törenine davet üzerine katıldığını" söyledi.

Aynı gün saat 13:00'da, Çukurca'da hayatlarını kaybeden askerlerin Ankara Kocatepe Camii'nde düzenlenen cenaze törenlerine katıldıkları belirtilen Genelkurmay Başkanı Akar ve komuta heyetinin ardından "hayatın doğal akışı çerçevesinde nikah törenine katılarak insani görevlerini yerine getirdiği" belirtildi.

'SELÇUK BAYRAKTAR TSK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİRİ'

Askeri alan mühendisi olan Selçuk Bayraktar'ın "Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetleri için çok önemli biri olduğunu" ifade eden askeri kaynaklar, Stratejik önemi olan İHA'ların üretimi için süratle çalışmalara başladığı ve beklenenden çok daha kısa bir sürede silahsız İHA'ları üreterek Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullanımına sunduğunu, silahlı İHA'ların şu anda testleri yapıldığını ifade etti.

ORGENERAL AKAR VE SELÇUK BAYRAKTAR'IN BİRLİKTE ÇEKİLMİŞ ONLARCA FOTOĞRAFI VAR

"İHA'ların yerli ve milli üretiminin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yanında Türkiye'nin diğer büyük devletler nezdinde de büyük bir itibar kazanmasına sebebiyet verdiğini" iddia eden askeri kaynaklar, "siyasi kimliğinden bağımsız dünya kamuoyunca da bilinen bir şirketin sahibi olan ve Türkiye'nin ilk silahlı İHA'sını üreten Selçuk Bayraktar'ın Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın kendisi ile birlikte yan yana çekilmiş onlarca fotoğrafı basında yer aldığı" belirtildi.

ORGENERAL AKAR VE KOMUTA HEYETİNİ DAVET ETMESİ OLAĞAN VE NORMAL BİR DURUM

Askeri kaynaklar, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü artırmak için yıllardır çaba gösteren bir mühendisin düğününe katılarak Silahlı Kuvvetler mensuplarının teşekkürünü bu yolla iletmesi de doğaldır, insani ve vicdani bir sorumluluk olarak değerlendirildiğini" belirtti. Diğer yandan "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Devlet Protokolü gereği ayrıca Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve komuta heyetini davet etmesinin de çok olağan ve normal bir durum olduğu" ifade edildi.

'DEVLET TERBİYESİ GEREĞİ'

Yapılan davetin ve davete katılmanın 'Devlet terbiyesi gereği' olduğunu belirten askeri kaynaklar, "Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a bu davetin Özdemir Bayraktar ve oğlundan da geldiğini ve Orgeneral Akar'ın bu davete olumlu cevap vererek insani görevini yerine getirmesi normal olduğu" ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 17:36
YORUM EKLE