TSK: PYD/YPG Hatay'da iki karakola havanlı saldırı düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PYD/YPG’nin Hatay’da iki karakola havanlı saldırı düzenlediğini ileri sürdü

TSK: PYD/YPG Hatay'da iki karakola havanlı saldırı düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hatay'da iki sınır karakoluna Suriye tarafından PYD/YPG'nin havanlı saldırıda bulunduğunu iddia etti. 

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle: 

"26 Nisan 2017 tarihinde saat 09:00 sularında, PYD/PKK/YPG işgali altındaki Afrin bölgesinden Hatay’ın Hassa ilçesi sınırlarındaki Gökhan Hudut Karakoluna havan saldırısında bulunulmuştur. Karakola isabet eden havanın patlaması sonucu herhangi bir zayiat (can kaybı/yaralanma) olmamış, karakolun bazı yerlerinde hasar oluşmuştur. Hudut emniyet görevindeki güvenlik kuvvetlerimize yönelik, PYD/PKK/YPG kontrolündeki Suriye topraklarından açılan ateşe, havan tespit radarı ile yapılan yer tespitini müteakip derhal bölücü terör örgütü hedeflerine meşru müdafaa kapsamında misli ile mukabelede bulunulmuştur. 

Yine, 26 Nisan 2017 tarihinde, saat 12:00 sularında Hatay ili Hassa ilçesi güneyinde bulunan Kızılçat Hudut Karakolumuza, Suriye Rejim güçlerinin kontrolünde olduğu değerlendirilen bölgeden havan/top atışıyla saldırıda bulunulmuş; Karakol bölgesine isabet eden havanın patlaması sonucu herhangi bir zayiat (can kaybı/yaralanma) olmamış, hasar oluşmamıştır. Hudut emniyet görevindeki güvenlik kuvvetlerimize yönelik, Suriye rejim güçlerinin kontrolündeki Suriye topraklarından açılan ateşe, havan tespit radarı ile yapılan yer tespitini müteakip derhal meşru müdafaa kapsamında misli ile mukabelede bulunulmuştur."

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2017, 15:34

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalancılar
Yalancılar - 3 yıl Önce

i̇ftira ve yalandan başka bildikleri, sarılabildikleri birşey yokki, savaş, yıkım, asimilasyon, insan hakları, daha sayamadığım niceleri sizin sisteminizde mevcut değil. dünya sizin ne olduğunuzu gördü görüyor. kürtleri daha fazla öldürmeyin, kürtleri öldürerek aslında kendinize zarar veriyorsunuz farkında değilsiniz.

SIRADAKİ HABER