TSK: 'Misliyle' karşılık verildi

El Kaide bağlantılı grupların Serekaniye'ye saldırıları sürüyor; TSK ise Suriye tarafından gelen bir mermiye karşılık verdiğini duyurdu...

TSK: 'Misliyle' karşılık verildi

Suriye'nin Türkiye sınırında bulunan Rasulayn (Serekaniye) kentinde PYD ile El Kaide bağlantılı gruplar arasında şiddetli çatışmalar sabaha karşı yeniden başladı. Çatışmalar sırasında atılan havan mermileri nedeniyle Serekaniye'de dumanlar yükseldi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ise, Ceylanpınar'da Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, ağır makineli tüfek ile 'cezalandırıcı mahiyette' ve 'misliyle' karşılık verildiğini duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye-Suriye hududunda 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı Cenkeser Hudut Karakolu sorumluluk sahası Ceylanpınar/Şanlıurfa'da, saat 20.20 sularında, Suriye tarafından atılan bir mermiye karşı, Cenkeser Hudut Karakolu Merkez Kulesinden, daha önce belirlenen hedeflerden merminin geldiği tahmin edilen kontrol noktasına piyade tüfeği ile 15 el atış ve karakolun 1150 metre güneyinde bulunan bir mevziye, ağır makineli tüfek ile cezalandırıcı mahiyette misliyle mukabele kapsamında 25 el atış yapılmıştır."

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2013, 11:06

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER