TSK: El Bab'da 3 askeri, Rus uçağı 'yanlışlıkla' vurmuş

Putin, Erdoğan'ı arayarak 'üzüntüsü'nü dile getirdi

TSK: El Bab'da 3 askeri, Rus uçağı 'yanlışlıkla' vurmuş

TSK, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bir Rus uçağının 'yanlışlıkla' askeri birliği vurduğunu, 3 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı. 

Putin, Erdoğan'ı arayarak 'üzüntüsü'nü dile getirdi. İki ülke arasında Suriye konusunda koordinasyonun artırılması kararı alındı. 

TSK’den yapılan açıklama şöyle: Fırat Kalkanı Harekâtı bölgesinde, 09 Şubat 2017 tarihinde saat 08:40 sularında, Rusya Federasyonuna ait bir savaş uçağı tarafından DEAŞ hedeflerine icra edilen hava harekatı esnasında, kazaen TSK unsurlarının olduğu bir binaya isabet eden bomba ile 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 11 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır.

Yaralı personelimiz tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle hastaneye ulaştırılmıştır.

Rusya yetkilileri, söz konusu olayın bir kaza olduğunu ifade ederek, üzüntülerini ve taziye dileklerini iletmişlerdir. Olayla ilgili inceleme ve çalışmalar iki tarafça sürdürülmektedir. Ayrıca, aynı olayla ilgili olarak Rusya Cumhurbaşkanı Sayın Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a üzüntülerini belirterek başsağlığı dileğinde bulunmuşlardır.
 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 11:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER