TSK'dan 'IŞİD kimyasal gaz attı' iddiası

Gaziantep'te saldırıdan etkilenenler için çalışma başladı

TSK'dan 'IŞİD kimyasal gaz attı' iddiası

TSK tarafından, "Haliliye bölgesinde DEAŞ tarafından atılan roket sonucunda 22 muhalif unsurun göz ve vücutlarında kimyasal gaza maruz kalma belirtileri gözlemlenmiştir" açıklaması yapıldı.
 
Suriye'nin El Bab bölgesinde kimyasal saldırı şüphesiyle Kilis'e getirilen Suriyeliler, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer (KBRN) kontrolünden geçirilirken, Gaziantep'te saldırıdan etkilenenler için 25 Aralık Devlet Hastanesi Acil Servis bölümü dezenfekte edildi.
 
Özel kıyafetli uzmanlar, teknolojik cihazlarla kimyasal ölçüm yaparak Suriyeli hastaları özel ilaçlarla yıkarken, uzmanların ölçümlerinin devam ettiği öğrenildi.

Gaziantep'ten Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 7 kişiden oluşan Kimyasal Biyolojik Radyasyon Nükleer (KBRN) ekibi de Cerablus'a gitmek üzere yola çıkarken, kimyasal saldırıdan etkilenen Suriyelilerin tedavileri için Gaziantep 25 Aralık Devlet Hastanesi Acil Servis bölümü dezenfekte edildi.
 
Hastanede yatan hastaların ve yakınlarının etkilenmemesi için hastanenin giriş ve çıkışlarının hasta kabulüne kapatıldığı öğrenildi.
 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 17:03
YORUM EKLE