TRT’de 'TSK sivilleri vuruyor' diyen spiker ekrandan çekildi

TRT, Spiker Dalkılıç’ın ekrandan çekildiğini açıkladı

TRT’de 'TSK sivilleri vuruyor' diyen spiker ekrandan çekildi

TRT Haber'in Afrin'e yönelik operasyona dair haberinde iki kez Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) sivilleri hedef aldığı söylendi.

TRT, olayı canlı yayın kazası olduğunu savunurken, Spiker Dalkılıç da Twitter'da yaptığı açıklamada yanlışlıkla söylediğini ifade ederek özür diledi.

TRT’den yapılan açıklamada, “Operasyonun yapıldığı Burseya Dağı’ndan canlı görüntülerle aktarılan yayın sırasında ekranda olan spikerimiz, bağlantı yaptığı muhabirimiz Bülent Çulcuoğlu’nun ifadelerini canlı yayının vermiş olduğu heyecanla yanlış aktarmıştır. Bu istenmeyen bir canlı yayın kazasıdır” denildi.

TRT AÇIKLAMA YAPTI: CANLI YAYIN KAZASI

TRT Haber'den konuya dair yapılan açıklama şöyle:

"28.01.2018 tarihinde (bugün) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ÖSO ile birlikte Zeytin Dalı harekâtı çerçevesinde Burseya Dağı’nı ele geçirmek için başlattığı operasyon TRT Haber kanalında başarılı bir şekilde izleyicilerimize ulaştırılmıştır. Operasyonun yapıldığı Burseya Dağı’ndan canlı görüntülerle aktarılan yayın sırasında ekranda olan spikerimiz, bağlantı yaptığı muhabirimiz Bülent Çulcuoğlu’nun ifadelerini canlı yayının vermiş olduğu heyecanla yanlış aktarmıştır. Bu istenmeyen bir canlı yayın kazasıdır.

Yaşanan bu üzücü hatanın ardından spikerimiz derhal ekrandan çekilmiş, yerine yeni bir arkadaşımız görevlendirilmiştir. Ayrıca söz konusu spikerimiz hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurur ve yaşanan bu hata nedeniyle özür dileriz."

SPİKER DALKILIÇ DA ÖZÜR DİLEDİ

TRT spikeri Dalkılıç, Twitter'dan yaptığı bir açıklamayla söz konusu ifadeleri yanlışlıkla söylediğini belirterek özür diledi.

Tuğba Dalkılıç, Twitter’da, “Bugün TRT Haber ekranlarında yaptığım canlı yayın sırasında, ‘terör örgütü PKK Burseya tepesinden sivilleri vuruyor’ diyecekken sehven TSK dedim. Tamamen yayın heyecanıyla yapılmış bir hataydı. Kamuoyundan çok özür diliyorum” ifadelerini paylaştı.

Öte yandan, Dalkılıç hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Kaynak:Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2018, 11:37

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER