TRT'de Sabahat Akkiraz'dan sonra Erdal Erzincan'a da yasak

TRT'nin muhalif sanatçılara yönelik sansürü devam ediyor

TRT'de Sabahat Akkiraz'dan sonra Erdal Erzincan'a da yasak

Eski CHP İstanbul Milletvekili ve Türk Halk Müziği'nin en önemli isimlerinden Sabahat Akkiraz'a uygulanan TRT sansürünün ardından Erdal Erzincan'a da yasak geldi.

Twitter'dan açıklama yapan sanatçı Erdal Erzincan, "TRT'den bana bir yasak gelmiş" dedi. Erzincan, yasağı "Eğer doğru ise buna hayır demezem!" ifadeleriyle de Ti'ye aldı.

Sabahat Akkiraz da sosyal medya hesabından Erdal Erzincan'a destek vererek şunları yazdı: "Sevgili Erdal Erzincan da TRT tarafından yasaklanmış... Amma türkü yapmışız. 'Hayırlı Bir Türkü' sonuncunda yasaklanmak onurdur. Hayırlı olsun" 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 09:46

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ali comert
Mehmet Ali comert - 3 gün Önce

Erdal Erzincan bu ulkenin kulturel degeridir. Bu sanatcimizla (bir sunni olarak) sadece gurur duyuyorum!
Iran'li sanatci Kayhan Kalhor ile Tahran'da yaptigi duet, tek kelime ile Farslar'in dedigi gibi 'kheyli khub, afferin Ostadem' yani 'cok iyiydi, aferim Ustadim'. Aleviligine kufretmeye gelince: ulkemizde bu kadar Alevi vatandaslarimiz var, bunlara kufreden beyin ozurluleri basta ahlak yoksunu oldugu gibi, Aleviler bu ulkenin temel taslari ve Bektasiler, Mevleviler, Horasan kulturu tasavvuf ehli tum neferler ulkemizin medeniyetini olusturmakta. Gitsin TRT genel muduru biraz tarihimizi okusun... Erdal Erzincan gibi medeniyetimizi temsil eden bir sanatci'yi TRT'ye cikarmamakla bunlar kendi ozune ihanet etmekteler!

Saygilarimla,

SIRADAKİ HABER