TRT'de IŞİD uygulamalarını aratmayacak 'tavsiyeler': Evliye idam, bekâra sopa

TRT'de konuşan Cevat Akşit'in izleyici sorularına yanıtları ve 'tavsiyeleri' tartışma yarattı

TRT'de IŞİD uygulamalarını aratmayacak 'tavsiyeler': Evliye idam, bekâra sopa

TRT 1'in sabah programı "İyi Fikir"e konuk olan Prof. Dr. Cevat Akşit, izleyici soruları üzerine evlilik, aldatma, zinayla ilgili 'tavsiyede' bulundu.Akşit, kendisine yöneltilen sorulara skandal yanıtlarla karşılık verdi.

İMAM NİKAHI

Akşit, "Resmi boşanmada imam nikâhı ne oluyor?" sorusuna, "Bir insan karısına ‘boş ol’ dediyse nikâh kalmaz. Bu aşamadan itibaren üç âdet görünceye kadar kadın kocasına halen bağlıdır. Yani başkasıyla nikâh tutmaz. Dinen zina olur," diye yanıt verdi.

"EVLİYE ÖLÜM, BEKARA SOPA"

Akşit'in zina ile ilgili, "Başımdan zina geçti. Nasıl arınırım?" sorusuna verdiği yanıt ise IŞİD'in öngördüğü uygulamaları aratmadı. Akşit, soruya, "Allah’ın affetmeyeceği günah yok. Evli kişinin zina etmesi durumunda din uygulanacak olsa ölüm; kadının da erkeğin de. Bekâr ise ölüm değil ama sopa yer," yanıtını verdi.

"ELİN KARISIYLA NİKAHSIZ OLUR MU?"

Bir başka skandal açıklamada, "43 yaşında eşim, 22 yaşında bir kızla ilişkiye girdi. Onu da beni de bırakmıyor..." sorusu üzerine geldi. Akşit'in bu durum karşısındaki 'tavsiyesi' şu oldu:

"Büyük haram işlemiş. Elin karısıyla nikâhsız olur mu? Dini nikâh yapsınlar da bari dinen kötü durumdan kurtulsunlar. Ama kocasını bırakmasın. Küsüp de ayrı yatmasın. Gel dediği zaman yatağına gitsin.."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2015, 14:57

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET ALİ
MEHMET ALİ - 5 yıl Önce

yeryüzünün şeytanin temsilcisi.lanet adam çünkü bu insan olamaz

islam
islam - 5 yıl Önce

kardeşm edebini takın edep ya huuuu..... sen kimsin ki bilgin ne ki kaç ayet ezbere biliyorsun ki böyle büyük hocaya hakaret ediyorsun...madem müslümansın git araştır islamda recm cezası var mı efendimiz uygulamış mı ki uyguladığını göreceksin......aldatan öldürülür kardeşim islam böyle der.....

şeriat
şeriat - 5 yıl Önce

hoca gerçek islamın emrini söylemiş helal olsun...hemde trt gibi devlet kanalında...hocam seni canı yürerkten tebrik ediyorum ehli sünnetin gururusun...

not: recm cezasını efendimiz bizzat uygulamıştır....dinin korumayı amaçladığı 4 şeyden birini korumaya yönelk şeriatkaidesidir bu...aldatan öldürülür....

SIRADAKİ HABER