Tekniker çalıştığı okulda 6 çocuğu taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı

Olayın bazı öğrencilerin ısrarla okula gitmek istememesi üzerine ortaya çıktığı belirtildi

Tekniker çalıştığı okulda 6 çocuğu taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı

İstanbul Levent’teki bir ortaokulda tekniker olarak çalışan M.T.Y. (33), 6 çocuğa cinsel saldırıda bulunduğu iddasıyla gözaltına alındı. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Şüphelinin, yaşları 11 ile 13 arasında değişen öğrencilere tacizde bulunduğu iddia edildi. Olayın bazı öğrencilerin ısrarla okula gitmek istememesi üzerine ortaya çıktığı belirtildi.

Okul yönetimi tarafından başlatılan idari soruşturmada, ilk aşamada okulda rehberlik hizmeti verildi. Rehber öğretmenler bu öğrencilerle konuşarak durumu tespit etmeye çalıştı ancak bu aşamada öğrenciler yaşananları anlatmaktan kaçındı.

BİR ÖĞRENCİ AİLESİNE ANLATTI

Daha sonra bir kız öğrencinin durumu ailesine anlatarak okulda teknik eleman olarak çalışan bir kişinin tacizine uğradığını söylemesi üzerine soruşturmanın seyri değişti. Ortaokul müdürünün tek tek yeniden konuştuğu bazı öğrenciler tacizi doğruladı ve daha önceden korktukları için bir şey söylemediklerini belirtti.

Bu gelişmelerin ardından polise bilgi verildi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı. Polisler, psikologlar eşliğinde çocukların bir kez daha ifadesini aldı. Çocuklar, M.T.Y.’nin kendilerine tacizde bulunduğunu anlattı. Aynı okuldan 6 kız öğrencinin ailesi şüpheli M.T.Y.’den şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis, M.T.Y.’yi okulda gözaltına aldı.

Suçlamaları kabul etmeyen şüpheli Çocuk Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlandıktan sonra çıkarıldığı Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 23:18

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER