Tecavüzcüsünü öldüren gence 11 yıl hapis

8 yıl boyunca tecavüze maruz kalan B.Ç. 'hepinizin çocukları var' diyerek savunmasını yaptı...

Tecavüzcüsünü öldüren gence 11 yıl hapis

Bursa'da 8 yıl boyunca kendisine tecavüz eden 54 yaşındaki Cemil Bozkurt'u bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 18 yaşındaki B.Ç. 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Merkez Osmangazi İlçesi Demirtaşpaşa Mahallesi'nde geçen ocak ayında meydana gelen olayda, bir fırında şoförlük yapan Cemil Bozkurt, verdiği lahmacun siparişlerini getiren arkadaşının oğlu B.Ç. tarafından karnından bıçaklandı. Bağrışma seslerini duyan komşularının haber vermesi sonucu gelen 112 Acil Servis ekiplerinin hastaneye kaldırmak istediği yalnız yaşayan Bozkurt yolda yaşamını yitirirken, kaçan B.Ç. ise polis merkezine giderek teslim oldu. Mahkemeye çıkartılan B.Ç. tutuklandı.

'8 YILDIR TECAVÜZ EDİYORDU'

Yürütülen soruşturmanın ardından B.Ç. hakkında, Bursa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi 'nde “Kasten adam öldürmek” suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. İlk kez hakim karşısına çıktığında maktul Cemil Bozkurt'un 8 yıldır kendisini tehdit ederek tecavüz ettiğini, olay günü de yine ilişkiye zorladığı için cinayeti işlemek zorunda kaldığını anlatan B.Ç. son sözünde, "Hepinizin çocukları, kardeşleri var. Beni bir çocuğunuz, kardeşiniz veya yakınınız olarak görün. Onların başına böyle bir olay gelse ne karar verecektiniz. Bana da o kararı verin. Ben buna razıyım. Adalete güveniyorum" dedi.

11 YIL 8 AY HAPİS

Mahkeme heyeti, yıllarca tecavüze maruz kalan B.Ç'ye ömür boyu hapis cezası verdi. Ardından suçun ölenden kaynaklanan haksız fiilin meydana getirdiği hiddetin etkisi altında işlendiği kabul edildiğinden ceza 14 yıla indirildi. Mahkeme heyeti B.Ç'nin duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurup cezayı 11 yıl 8 aya düşürdü.

Sanık Avukatı Nalan Soysal ise müvekkili hakkında meşru müdafaa hükümlerinin oluştuğunu söyleyerek, "Yargılama henüz bitmiş değildir. Mahkemenin bu kararını Yargıtay'da temyiz edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2013, 15:49
YORUM EKLE