Taylan Kulaçoğlu Ankara Adliyesi'ne getirildi

Tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından tekrar Sincan Cezaevi’ne götürüldü...

Taylan Kulaçoğlu Ankara Adliyesi'ne getirildi

RedHack üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Taylan Kulaçoğlu, tutuklama kararı yüzüne okunmak üzere Ankara Adliyesi’ne getirildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan RedHack operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Taylan Kulaçoğlu, itiraz üzerine yeniden tutuklanmıştı. Kulaçoğlu, Ankara Adliyesi'nde Terörle Mücadele Kanunu’nun 10. maddesiyle görevli hakim karşısına çıkartılarak tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından tekrar Sincan Cezaevi’ne götürüldü. Jandarmalar, destek için adliyeye gelenlerin Kulaçoğlu'nun görüntüsünü almasını engelledi.

Kulaçoğlu'nun moralinin gayet iyi olduğunu söyleyen avukatı Zehra Özdemir, “Dosyadaki gizlilik kararı olduğu için hiçbir şey söyleyemiyoruz. Hala delil topluyorlar, umarım delil topluyorlardır delil yaratmıyorlardır. Ergenekon sürecinde gördük dijital delillerin nasıl yaratıldığını, üretildiğini biliyoruz, bunlar ispatlı şeyler. Umuyoruz bu yolda gitmiyorlardır da gerçekten hakkaniyete uygun bir şekilde araştırma yapıyorlardır da biz de çocuğumuzu alıp gideriz” diye konuştu. (SoLportal)

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2013, 18:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER