Taşa 'tecavüz ediliyorum' yazmıştı, iddianame hazırlandı: 25 yıl hapis istendi

Antalya'da 12 yaşındaki çocuğun bir taşa yazdığı 'Tecavüze uğruyorum' notunun ardından yakalanan şüpheli hakkında 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Taşa 'tecavüz ediliyorum' yazmıştı, iddianame hazırlandı: 25 yıl hapis istendi

Antalya'da 13 Haziran'da bir taşın üzerine not yazarak yardım çağrısında bulunan kız çocuğuna cinsel istismarla suçlanan komşusu hakkında bir günde hazırlanan iddianame Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 

Antalya Kepez ilçesi Osman Yüksel Serdengeçti Caddesi'ndeki yeşil alanda, üzerinde 'Yaşım 12, tecavüz edildim, adım A. Hala tecavüz ediliyorum. Lütfen yardım edin' yazan bir taş bulundu. Taşın görüntüsünün sosyal medyada yayınlanmasının ardından harekete geçen polis yazıyı yazan kişinin, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde ailesiyle yaşayan 12 yaşındaki A.K. olduğunu belirledi.

Çocuk İzlem Merkezi'nde psikolog eşliğinde ifadesine başvurulan A.K.’nin, uzun süredir komşuları Hüseyin Evkuran'ın cinsel istismarına uğradığı ortaya çıktı. Evkuran'ın bir süre önce Adana'ya taşındığı, zaman zaman kente gelerek A.K.'ye cinsel istismarı sürdürdüğü belirlendi. Şüpheli, Adana'da gözaltına alınarak Antalya'ya getirildi ve tutuklandı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 1 günde hazırlanan iddianame, Antalya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Hüseyin Evkuran'ın, mağdurun ailesi ile mağdur okula başlamadan önce 5 veya 5,5 yaşındayken komşuluk yaptığı belirtilen iddianamede, "Şüpheli, mağdura karşı ilk eylemini 5 veya 5,5 yaşındayken gerçekleştirdi. Şüpheli, 'cinsel istismar' eylemini yine mağdurun beyanlarına göre farklı tarihlerde defalarca gerçekleştirdiği ifade edilmiştir. Şüpheli, 2019 yılı Haziran ayında Adana'ya taşınmış, en son bu yılın nisan ayında Antalya'ya gelerek çocuğa karşı istismarına devam etmiştir" denildi. 

Mağdur çocuğun, 13 Haziran'da arkadaşı ile parkta oynarken taşa yazarak yardım istediğinde olayın ortaya çıktığına vurgu yapılan iddianamede, yapılan sağlık muayenesinde, cinsel saldırı bulgusunun görülmediğine dikkat çekildi. Savcı ayrıca 12 yaşından küçük olan mağdura yönelik istismarın 'nitelikli' olduğunu belirterek, sanığın cezalandırılmasını istedi.

25 yıla kadar hapsi istenen Hüseyin Evkuran ise suçlamaları kabul etmeyip, kendisine iftira atıldığını iddia etti. Sanığın yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak. 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 16:54

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER