'Tansu Çiller Dışişleri Bakanlığı'na getirilecek' iddiası

MAK Danışmanlık Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, 'Tansu Çiller'in Dışişleri Bakanlığı'na getirileceğine dair bilgi aldım' iddiasında bulundu

'Tansu Çiller Dışişleri Bakanlığı'na getirilecek' iddiası

MAK Danışmanlık Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, kabine değişikliğine ilişkin yaptığı değerlendirmede önemli bir kulis bilgisi aldığını söyledi.

Kulat, "Tansu Çiller'in Dışişleri Bakanlığı'na getirileceğine dair bilgi aldım" dedi.

MAK Danışmanlık Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, Halk TV’de yapılacak kabine değişikliğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Önemli bir siyasetçiden, Dışişleri Bakanı’nın eski başbakanlardan Tansu Çiller olma ihtimali üzerine bir bilgi aldım. Bu bir kulis bilgisi. Tansu Çiller, Türkiye'nin son dönemde Avrupa Birliği ve Amerika ile yaşanan ilişkilerdeki sorunları aşmada dışişlerinde etkin rol almış olması sebebiyle ihtimaller dahilinde. Bana, Türkiye'nin gümrük birliğine girmesi sürecinde etkin rol alması dolayısıyla dışişlerine getirileceği bilgisi bana ulaşmıştı. Dün bir gazeteci arkadaşımız da bu bilgiyi bir ay önce aldığını söylemişti ama ben o zaman görmemiştim" diyen Kulat, başka değişikliklerin konuşulduğuna dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 11:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 hafta Önce

Recebin bitiginin işareti katil fasit ciler diktedorun parneri oluyor calmak icin yaratılan sırtlanlar surusu ciler den medet bekleyen turkiye dusmani diktedorun sonu ailece yargilanacaksiniz caldilarinizin hazneye alayiniz kodese girecek

Seçmen
Seçmen - 2 hafta Önce

ya Bunlardan Ne beklersin çete yapılanmalarıdır

SIRADAKİ HABER