Taksim'deki direnişe 12. günde de geniş katılım

Taraftar gruplarının da desteğiyle Taksim'deki direniş geceleyin de görkemini korudu...

Taksim'deki direnişe 12. günde de geniş katılım

12. gününe giren Gezi Parkı eylemleri için bugün gündüz saatlerinden itibaren Gezi Parkı, Taksim Meydanı ve çevresinde toplanan onbinlerce kişi hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren sloganlar atarak istifa daveti yaptı.

Gün boyu çeşitli etkinliklerin düzenlendiği park, meydan ve çevresinde toplanan kalabalıkların sayısı akşamüstü saatlerinden itibaren hızla artmaya başladı.

Kabataş ve Gümüşsuyu yönünden Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları, Beşiktaş Meydanı'ndan da, Çarşı grubunun önderliğindeki Beşiktaş taraftarları kalabalık gruplar halinde meydana yürüdü. Taraftar gruplarının iç içe yürüdükleri meydan ve çevresinde birleştikleri görüldü. Özellikle Beşiktaş, Fulya, Nişantaşı, Harbiye güzergahını kullanarak Gezi Park'ının önüne kadar yürüyen Çarşı kortejinin kalabalıklığı dikkat çekti. Parka sığmayan ve Divan Oteli önünde havai fişekler ve meşalelerle kutlama yapan Çarşı grubu çevreden de büyük destek gördü.

Daha sonra Taksim Meydanı'ndaki Atatürk Kültür Merkezi önünde bir araya gelen tüm gruplar çok sayıda meşale ateşleyerek ve havai fişek gösterileri yaparak renkli görüntüler oluşturdu.

Bu arada meydana ulaşamayan çok sayıda insan, İstiklal Caddesi, Sıraselviler, Tarlabaşı, Elmadağ, Talimhane, Tünel, Cihangir gibi yakın noktalarda protesto gösterileri yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2013, 12:37
YORUM EKLE