Taksim'de ondan fazla gözaltı

Taksim'de bugün düzenlenen eylemin ardından çok sayıda gözaltı var...

 Taksim'de ondan fazla gözaltı

Taksim Dayanışması'nın çağrısı üzerine binlerce kişi Taksim'de toplandı. HDK'lı eylemciler de Galatasaray Meydanı'ndan Taksim'e ulaştı. Grupta milletvekilleri de yeraldı. Meydana protesto için bisikletli bir grup da geldi. Eylem nedeniyle polis, Taksim'de yoğun güvenlik önlemi aldı. Cumhuriyet Anıtı ve "duran adam" eylemlerinin yapıldığı alanın çevresinde etten duvar ören polis, buraya girişlere izin vermedi. BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, meydanda toplanan kalabalığı bir otelin çatısına çıkarak izledi. 

POLİS KALABALIĞI ALANDAN UZAKLAŞTIRDI

Polis saat 21.00'da kalabalığa dağılması yönünde uyarıda bulundu. Ardından meydandaki kalabalık polis tarafından uzaklaştırıldı.

Gruptakilerin bir süre sonra tekrar Taksim Meydanı ile İstiklal Caddesi'nin birleştiği alana gelerek slogan atmaya başlaması üzerine polis ekipleri yine "dağılın" uyarısı yaptı. Ancak grup dağılmayınca polis harekete geçti. Polis bu kez gaz ve su sıkmadı. Üzerlerine yürüdüğü eylemcileri yakalayarak gözaltına aldı.

İSVEÇLİ ÖĞRENCİ GÖZALTINDA

Gözaltına alınanlardan biri de tatil için İstanbul'a gelen İsveçli Sarah Olsson. Polisin kalabalığı Siraselviler'e püskürttüğü anda gözaltına alınan Olssen, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmek üzere elleri kelepçeli bir şekilde polis otobüsünde bekletildi. Olssen'in Stockholm'de JMK Stockholm Universitet'de öğrenci ve aynı zamanda serbest gazeteci olduğu öğrenildi.

FOTO GALERİ: http://www.demokrathaber.net/taksimde-lice-protestosu-resimleri,72.html

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2013, 20:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER