"Tahir Elçi cinayetinde önemli görüntüler 6 aydır dosyaya konmadı"

Davanın en önemli delili olan Kebapevi güvenlik kamerası görüntülerinin çözüm için 6 ay önce Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği anımsatıldı

"Tahir Elçi cinayetinde önemli görüntüler 6 aydır dosyaya konmadı"

Katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi için düzenlenen eylemde konuşan Diyarbakır Barosu yeni başkanı Ahmet Özmen, 6 ay önce Adli Tıp Kurumu'na gönderilen cinayet anına ilişkin görüntünün dava dosyaya girmediğini söyledi.

Diyarbakır Barosu'na üye avukatlar, 11 ay önce Sur'da katledilen eski Baro Başkanı Tahir Elçi'nin faillerinin bulunmamasını, soruşturmanın hızlı ve etkili yürütülmemesini protesto etmek amacıyla bu hafta yine Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya geldi.

Sağanak yağmura rağmen açıklamaya çok sayıda avukat cübbeleriyle katıldı. Elçi'nin fotoğraflarının taşındığı açıklamada Diyarbakır Barosu Başkanı Ahmet Özmen konuştu.

Özmen, Elçi'nin soruşturma dosyasındaki eksiklikleri ve hukuksuzlukları tekrar etmekten bıktıklarını söyledi.

Özmen, dosyanın kendilerinden gizlendiğini ve dosyadaki tüm belge ve bilgilerin kendileri ile paylaşılmadığını dile getirdi.

Davanın en önemli delili olan Mardin Kebapevi'nin güvenlik kamerasına ait görüntülerin çözüm için 6 ay önce Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini anımsatan Özmen, görüntülerin hala soruşturma dosyasına konulmadığının altını çizdi.

Özmen, "Elçi'nin failleri ve arkasındaki karanlık odaklar ortaya çıkana dek bu davanın takipçisi olacağız" dedi. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER