Suruç'taki katliamda yaralanan ve yaşamını yitirenlere ait çantalar teslim edildi

Çantaları ESP'li yöneticiler teslim aldı

Suruç'taki katliamda yaralanan ve yaşamını yitirenlere ait çantalar teslim edildi

Suruç'ta gerçekleştirilen katliamda yaşamını yitiren ve yaralanan SGDF üyesi gençlere ait çanta ve eşyalar, ESP genel merkez yöneticileri tarafından teslim alındı.

Patlamanın gerçekleştiği an Amara Kültür ve Sanat Merkezi'nin içinde bulunan ve zarar görmeyen çantalar, buraya gelen ESP genel merkez yöneticileri tarafından üzerine çanta sahibi gençlerin isimleri yazılarak teslim alındı.

Çantaları teslim alan ESP PM Üyesi Şahin Tümüklü, teslim aldıkları çantaları genel merkezlerinde toplayacaklarını ve sonradan gençlerin ailelerine teslim edeceklerini söyledi.

EMNİYET ÇANTALARA EL KOYDU

Çantaların teslimi için aileleri bekleyeceklerini belirten Tümüklü, "Patlama anında dışarıda bulunan ve patlamanın etkisiyle etrafa savrulan çanta ve eşyaların tümüne polis el koymuş durumda. Emniyette bulunan çantaları da istedik ancak emniyet yetkilileri çantaların sahibi ya da bir yakını gelmeden teslim edemeyeceklerini belirtti. Emniyetteki çantaların sahibi gençlerin çoğu ise şehit düştü maalesef. Emniyetin bu tavrına anlam veremiyoruz" dedi. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 23:26
YORUM EKLE