Suruç katliamının 3. yılı: Katledilen gençler anılıyor

IŞİD’in üstlendiği saldırı sonucunda 33 kişi hayatını kaybetmiş 100’ü aşkın kişi de yaralanmıştı

Suruç katliamının 3. yılı: Katledilen gençler anılıyor

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonunun (SGDF) çağrısıyla, Kobanê’ye oyuncak ve insani yardım malzemeleri götürmek için yola çıktıkları esnada IŞİD tarafından katledilen gençler anıldı.

Katliamda yaşamını yitirenlerin aileleri, arkadaşları, HDP milletvekilleri Murat Çepni, Ömer Öcalan, SGDF MYK üyeleri Deniz Bahçeci ve Helin Yılmaz, DTK temsilcisi, ESP MYK üyesi Suat Çorlu, DTK temsilcileri ve Veli Saçılık katıldı.

Katliamın gerçekleştiği Amara Kültür Merkezi’nde açıklama yapan heyet “Bizleri engelleseniz de bizler bu bahçe de olmaya, adalet istemeye devam edeceğiz.” açıklaması yaptı.

Urfa’nın Suruç ilçesinde bir araya gelen 300 genç, konakladıkları Amara Kültür Merkezinde yaptıkları basın açıklaması sırasında canlı bomba saldırısının hedefi olmuştu.

IŞİD’in üstlendiği saldırı sonucunda 33 kişi hayatını kaybetmiş 100’ü aşkın kişi de yaralanmıştı.

Üzerinden geçen üç yıla rağmen Urfa 5. Ağır Ceza Mahkemesinde devam etmekte olan Suruç Katliamı davasında, bir ilerleme olmadı. 10 Ekim Katliamı davasında tutuklu olarak yargılanan Yakup Şahin davanın firari olmayan tek sanığı olduğu halde henüz mahkemece dinlenmedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 10:01

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER