Süleyman Soylu'ya göre; öğrenciler ‘terör militanı’, helikopterden atılma ‘yalan’, çıplak arama ‘tezgâh’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da ‘terör militanlarının yanında olmakla” suçladı.

Süleyman Soylu'ya göre; öğrenciler ‘terör militanı’, helikopterden atılma ‘yalan’, çıplak arama ‘tezgâh’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’ne “kayyım rektör” protestoları nedeniyle, “örgütle iltisaklı” oldukları iddiasıyla gözaltına alınan ve serbest bırakılan üniversite öğrencilerini hedef almayı sürdürdü. Öğrenciler için “Terör militanları” ifadesini kullanan Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu da ‘terör militanlarının yanında olmakla” suçladı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ‘TERÖR MİLİTANLARI’ DEDİ

İzmir Foça’da Jandarma Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'ne katılan Soylu, şunları söyledi:

"Biz her zaman zorluklarla karşılaştık ama bugün etrafımızda devletimize karşı bir başka tezgâhla karşı karşıyayız. Farklı kisveler altında demokrasiyi Truva atı olarak kullanarak tezgâhlanmış, devletimizin saygınlığını, itibarını, bizatihi devletin kendisini hedef alan, milletin devletine olan sevgisini, sadakatini, inancını hedef alan çok cepheli taarruzla karşı karşıyayız.

“Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var? Bu ülke, çok badire geçirdi, çok zorluklardan geçti, bu tip militan ruhlu insanları da ülkenin huzurunu bozmak isteyen siyasileri de çok gördü. Ama bu tezgâha bu ülke bir kez daha düşmez. Vandallar gibi üniversitenin kapısını kırdılar, orası bilim yuvası."

HELİKOPTERDEN ATILMA ‘YALAN’, ÇIPLAK ARAMA ‘TEZGÂH’

Van’ın Çatak ilçesinde iki köylünün gözaltına alınarak askerlerce linç edilmesi ve helikopterden atılması konusunda "Helikopter yalanını ortaya attılar” iddiasında bulunan Soylu, çok sayıda kişinin açıkladığı çıplak arama konusunu da yine kabul etmedi: “Polisimiz başarılı olunca çıplak arama tezgâhını ortaya koydular. En alçak iftiraları atmaktan utanmadılar. Teröristleri masum diye göstermekten çekinmediler. Esnafımıza destek olan hükümetimizi, devletimizi türlü türlü yalanlarla başka alanlara çekmeye çalıştılar.”

Soylu, isim vermeden İlker Başbuğ ve Can Ataklı’nın açıklamalarına ilişkin de konuştu:

“Bu ülkenin gündemini nereye getirmeye çalıştıklarını, neye hazırlık yaptıklarını bilmiyor değiliz. Eski makam sahiplerinin ağzından eski darbeleri aklamaya çalışmalarını masum görecek de değiliz. Bir gazeteci bozuntusunun çıkıp 'muhalefet yapıyorum' diye insanlara darbe, eylem tarifini yapmasını alelade yorumlar diye görecek, geçiştirecek değiliz."

Kaynak: Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 13:12

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 7 ay Önce

En büyük terörist sen ve ekibin basinizdaki alcak diktedor senin kadar namusunuzuz daha gelmedi dunyaya iki yuzlu fesat palavraci alcak saray iti soysuz,

SIRADAKİ HABER