Süleyman Soylu, istifa paylaşımını kaldırmadı

Cuma akşamı son anda açıklanan sokağa çıkma yasağının getirdiği kaos, Soylu’nun istifa etmesine neden oldu, Erdoğan istifayı kabul etmedi

Süleyman Soylu, istifa paylaşımını kaldırmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam sosyal medya hesabından duyurduğu istifa metnini, bu sabah 08.00 itibariyle Twitter hesabından kaldırmadı.

/p>

İstifa kararıyla, siyaset ve Türkiye gündemi biranda hareketlendi. Twitter’da organize bir şekilde ‘Soylu istifanı kabul etmiyoruz, istifanı geri çek’ türünden başlıklar açıldı, kısa sürede 1 milyona yakın tweet atıldı.

İlerleyen saatlerde, Soylu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşmek üzere İstanbul’a hareket ettiği duyuruldu.

Henüz görüşmeye ilişkin bir açıklama gelmemişken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun saat 24.00’e doğru, Erdoğan’ın istifayı kabul etmediğini ve Soylu’nun görevine devam edeceğini duyurdu.

Tüm telefonlarını kapatan Süleyman Soylu, dün akşam sosyal medya hesabından ilan ettiği paylaşım dışında şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı.

Ancak Soylu’nun dün akşam saat 21.00 sularında Twitter hesabından paylaştığı istifa metinini sabah saat 08.00 itibariyle de kaldırmaması dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER