Süleyman Soylu'dan Thodex açıklaması

"Şu anda maliyetinin ne kadar olduğunu bilmemekle birlikte burada bir olayla karşı karşıyayız"

Süleyman Soylu'dan Thodex açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex'in kurucu ve yöneticisi Faruk Fatih Özer'in bankalardaki 31 milyon lirasına el konulduğunu açıkladı.
Bakan Soylu, Thodex soruşturması hakkında açıklama yaptı. 

Soylu, "(Thodex) Şu anda maliyetinin ne kadar olduğunu bilmemekle birlikte burada bir olayla karşı karşıyayız. Günler geçtikçe bunun etkilerinin ne olduğunu hep beraber göreceğiz. Tabii bu olay duyulur duyulmaz gerekli hukuki tedbirler ve ihtiyati tedbirler alındı" dedi. 

Soylu ayrıca, "Şahsın Türkiye bankalarındaki 31 milyon lirasına el konuldu" açıklamasında bulundu. 

Bakan Soylu, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'ta bulunmasıyla ilgili ise "Zannediyorum 290 bin dolar civarında bir beyanda bulunmuş Arnavutluk'a girerken. Onu da biliyoruz, onu da oradan teyit ettik" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 17:58

YORUM EKLE
YORUMLAR
yedikmi yemedik
yedikmi yemedik - 2 ay Önce

arnavutluğa gittiyse sedat pekerle bağlantısı vardı bunlar tek başına yapılacak işler değil organize işlerdir.bu süleyman soylu ve akp mhplilerin çoğuda bu mafya ile içiçeler.hatta bu çiflikbank olayındada şirket açığ basında söylenen 500 milyon tl idi bunu 60 milyonu çifliklere yatırımlar gitmiş kalan 400 milyon civarı paranın akıbeti belli deği.tosuncuk son videosunda bursa mafyası ebubekir denen adama para kaptırdığını söylüyordu .tükiyedeki yerel mafyalar o tarihte alaaddin çakıcı hapiste olduğuna göre sedat pekere bağlıdır yüksek ihtimalle alaaddin çakıcı hapisten çıkınca sedat peker arnavutluk kosovaya kaçmıştı son sahte operasyonlarla şimdide fasa kaçmış diyorlar.yani süleyman soylunun haberi olmadan ülkeden adam çıkacak ha kim inanır buna.

SIRADAKİ HABER