Soylu'nun 'Ahmet Davutoğlu MKYK üyelerini dinletti' iddiasına Gelecek Partisi'nden yanıt

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, 'Süleyman Soylu hesap vermek yerine kendini kurtarma, gündemi saptırma derdinde.' dedi.

Soylu'nun 'Ahmet Davutoğlu MKYK üyelerini dinletti' iddiasına Gelecek Partisi'nden yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, katıldığı televizyon programında 2015'te dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun AKP MKYK üyelerini dinlettiğine yönelik iddialarına ilişkin olarak, Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, "Süleyman Soylu hesap vermek yerine kendini kurtarma, gündemi saptırma derdinde. Sayın Genel Başkanımız hakkındaki tüm iddiaları, yalan ve iftiradır" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, Habertürk canlı yayınında, 2015 yılında AKP Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütürken, dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu'nın 7 Haziran'dan önce yapılan bir MYK toplantısında "Biz HDP ile anayasa yapabiliriz" gibi bir cümle çıktığını ve seçimin ardından AKP'nin çoğunluk elde edemeyince, Davutoğlu ve ekibinin CHP ile koalisyon çalışmaları yaptığını iddia etti. 

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, sosyal medya hesabından Bakan Soylu’nun iddialarına "Süleyman Soylu hesap vermek yerine kendini kurtarma, gündemi saptırma derdinde. Sayın Genel Başkanımız hakkındaki tüm iddiaları, yalan ve iftiradır" diye yanıt verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2021, 16:48

YORUM EKLE
YORUMLAR
geçmiş geçmiş
geçmiş geçmiş - 3 hafta Önce

parti olarak erdoğandan bile daha fazla yüzde 48 oy almayı başaran davutoğlu hiç bir meziyeti olmayan soylu kadar direnemedi şimdi kalkmış parti kurmuş oy istiyor.ta o zaman diretecektin istifa etmeyip sıkıysa erdoğan seni atacaktı ondan sonra parti kuracaktın ki anlamı olacaktı.zamanında atılmayan adım sonra atılsa fayda vermiyor.

SIRADAKİ HABER