Soylu'dan İstanbul'a kayyım yanıtı: Pazar sabahı açıklayacağım

İçişleri Bakanı Soylu, İBB kayyım atanıp atanmayacağına ilişkin olarak pazar günü açıklama yapacağını bildirdi

Soylu'dan İstanbul'a kayyım yanıtı: Pazar sabahı açıklayacağım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul seçmenin kendisine vermiş olduğu reyi, bölücülere sormak lazım. Türkiye'nin yıllarca canını acıtan terör örgütüne oradaki çocuklara annelere göstermediği şefkati göstermeyenlere sormak lazım" dedi. 

"İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de kayyım atanacak mı?" sorusuna Soylu, "Onu Pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını verdi.

Soylu, gündeme dair bazı medya kuruluşlarının temsilcilerine açıklamalarda bulundu.

Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından verilen talimatla Yenikapı'da sergilenen araçlarla ilgili olarak "Belediye işi şov işi değildir. Bu söylenir ve araştırılır. Eğer böyle bir fazlalık, israf söz konusuysa bu ilgili bakanlığa söylenir. Söylenmedi. Bunlar kamu zararı olabilecek şekilde sergilenmektedir" dedi. Soylu şöyle devam etti:

"Yani hizmetten çekilmişlerdir. Eğer bunlar hizmete gerekli değillerse yapman gereken bir eksiltme ortaya koymaktır. Kamu zararına bir şey yapıyorsa, bu da bizim sorumluluğumuzdur, onu da inceleriz."

Soylu, bir gazeteci tarafından yöneltilen "İmamoğlu başka işlerle uğraşırsa pejmürde ederiz dediniz. İstanbul'a kayyum mu atanacak?" sorusuna ise "Onu pazar sabahı açıklayacağım" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 22:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

CHP seçimle geldi koyumla gitti

Halk
Halk - 1 yıl Önce

Sen arkandan konuşuyorsun sen ve senin gibiler son cirpinisinlariniz korkak sincap bir kukla havlamak sahibine yaranmak icin yırtınıyorsun adi zubuk

SIRADAKİ HABER