Soylu'dan AKP'li Metiner'e 'Bakara Suresi'yle 'jet' yanıt

AKP'li Mehmet Metiner, katıldığı bir canlı yayında 'Emniyet Teşkilatı ve TSK içinde FETÖ tehlikesine karşı tekrardan gevşeme olduğunu' söylemişti

Soylu'dan AKP'li Metiner'e 'Bakara Suresi'yle 'jet' yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP'li Mehmet Metiner'in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı alıntılayarak 'Bakara Suresi'yle yanıt verdi.

Soylu, "Bakara 10 Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır"  paylaşımını yaptı.

Soylu CNN Türk canlı yayınındaki videosunu da paylaşımına ekledi.

SOYLU'DAN VİDEOLU YANIT

Videoda Metiner, "Buradan İçişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşlarıma hatırlatmak istiyorum, lütfen. Türk Tarih Kurumu Başkanı’nın yaptığı gibi, “Geçmişten FETÖ bulaşığı olabilir, geçmişte yolu kesişmiş olabilir, bunları da kazanmamız lazım” gibi bir mantıkla kritik noktalara asla getirilmemesi gerekiyor. Bakınız, isimler var bizde. Burada açıklamamıza gerek yok, biz de izliyoruz kendimize göre. Bir önemli ilimizde, illerimizin herhangi bir yerinde bu tür kritik yerlerde hâlâ isimler varsa, ‘Nedamet gösterdiler, kazanmamız lazım’ mantığı altında eğer bu tür atamalar, tayin ve terfiler yapılırsa korkarım ki FETÖ ile mücadele konusunda yeniden zafiyet yaşayabiliriz" sözleri yer aldı.

Soylu'nun “Sayın Metiner değerlendirmesinde şunu ortaya koydu. Dedi ki, “Nedamet getirdiği…” nedamet getirdiği için bizim göreve getirdiğimiz kimse yok. Ben hayatımda düzgün yaşayan bir adamım. Öyle sağın solun laflarıyla beraber iş yapacak bir adam değilim. Bizim bir hükûmetimiz var, politikamız var. Ben hükûmetimizin politikasını bir vesileyle yürütmeye çalışan bir adamım ama bu laflar benim ağrıma gider. Ömrümde iki kaşıkla yemek yemedim. Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem, bu söylenmiyorsa bu ülkemize ihanettir" yanıtının eklendi.

Metiner'in "Benim sözlerim üzerine bağlanmasını ben de teessüfle karşıladım. İçişleri Bakanlığı’nda FETÖ’cüler atandı’ diye bir ifade kullanmadım." demesinin ardından “Başa dönelim” ifadesi kullanılarak, Metiner'in "İsimler ve bizde burada açıklamamıza gerek yok, izliyoruz kendimize göre" açıklamasıyla video sonlandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 14:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Isci
Isci - 11 ay Önce

Iki ahlaksiz sarayin tasmalı itleri zemzem suyuyla yiansaniz kirli kokusmus birer namusuz seref yoksunu recebin kopekleri az kaldi coplukte yeriniz hazir ilk secimde

angry
angry - 11 ay Önce

hey Allahım her sıkıştıklarında Allah peygamber kuran ya önce layık olun ondan sonra kutsalları ağzınıza alın.

SIRADAKİ HABER