'Şort giydiği için' üniversite öğrencisini darp eden saldırgan serbest

Saldırgan Ercan Kızılateş tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmişti

'Şort giydiği için' üniversite öğrencisini darp eden saldırgan serbest

14 Haziran'da Pendik minibüsünde 'Ramazan'da şort giydiği için' üniversite öğrencisi Asena Melisa Sağlamdarp eden Ercan Kızılateş, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Saldırganın 'vergi kanununa muhalefetten' suçlu bulunduğu ve 3 yıl 9 ay hapis cezası aldığı ve 20 Haziran'da tutuklandığı ortaya çıkmıştı.

Kızılateş hakkında genç kıza yönelik saldırıya ilişkin 'tutuksuz yargılamak üzere serbest bırakılma' kararı çıktı.

Minibüsteki saldırıyla ilgili olarak hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama", "Kasten yaralama" ve "hakaret" suçlarından gözaltı kararı çıkarılan Ercan Kızılateş Anadolu Adalet Sarayı'na getirildi. Kızılateş mahkemedeki sorgusunun ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kızılateş, adliye koridorunda jandarma arasında ilerlerken "Darp ettiğim yalan" diyen Kızılateş, "Görüntüler çok açık, darp etme olayı yok" dedi. Şikayetçi olduğunu söyleyen Kızılateş, "Kameraları görmüyor musunuz, tabii ki bana saldırdı" şeklinde konuştu.

İstanbul Pendik’te üniversite öğrencisi Melisa Sağlam’ın 14 Haziran günü bindiği Pendik-Aydos minibüsünde ramazanda şort giydiği için saldırıya uğramıştı. Saldırganın ifadesinde şunları söylemişti: "Niyetli olduğum için bayan şahsı ikaz ettim. 'Bayan arkadaşım edep ve haya denen bir şey var, sizin bu şekilde toplu taşıma aracına binmeniz hiç yakışık almamış' dedim. Bayan bunun üzerine 'Sen de o zaman bakma arkadaşım' dedi. 'İnsanlar bazen nefsine hakim olamıyor, sizin bu giyim tarzınız beni tahrik etti' dedim.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 20:45

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER