Soma'da hüzünlü bayram

Madenci yakınları mezar başında...

Soma'da hüzünlü bayram

Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden katliamında kurbanlarının defnedildiği ilçe mezarlığı bayramın ilk gününde ziyaretçi akınına uğrarken, mezarların başında gözyaşı ve hüzün vardı.

13 Mayıs'tan bu yana gözyaşının eksik olmadığı Soma'da bayram sevinci de buruk yaşandı. Bayram namazının ardından maden kazasında yaşamını yitirenlerin yakınları mezarlığa akın etti.

Soma Belediyesi Mezarlığı'nda mezarların başına gelen madenci yakınları dua edip gözyaşı döktü.

Duygu Çolak da iki çocuğuyla maden kazasında ölen eşi Uğur Çolak'ın mezarına geldi. Çocukları 3 aylık Ulaş Bereket ve 2 yaşındaki İsmail Ayaz'ın babasız bayram geçirdiklerini belirten Duygu Çolak, "Eşim, her bayram özenerek, onlar için bayramlık kıyafet alırdı. Bu bayram, alışverişi tek başıma yapmak zorunda kaldım. Bu benim için çok zor oldu. Bir eksiklik hissettim, benim için farklı bir duygu oldu. Onu çok özlüyoruz, Bizim için buruk bir bayram oluyor" dedi.

Sibel Çiftçi ve kızı 5 yaşındaki Ecrin Nur Çiftçi ile maden kazasında ölen eşi Ali Çiftçi'nin mezarı başında dua edip, gözyaşı döktü. Ecrin Nur, babasını çok özlediğini söyleyerek, "Her bayram beni için bayramlık kıyafetler alır, benimle oyunlar oynardı. Bu bayram bunların hiçbirini yapamayacağım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 01:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER