Sokak röportajında iktidarı eleştirdi, evi basıldı

İsmail Demirbaş, gözaltı sırasında 6 polisin eve geldiğini 3 polis aracının da apartman önünde beklediğini söyledi

Sokak röportajında iktidarı eleştirdi, evi basıldı

Antalya'da sokak röportajı sırasında konuşan İsmail Demirbaş, iki gün önce gözaltına alındı. Demirbaş verdiği röportaj sırasında ülkedeki ekonominin gidişatını ve iktidarı eleştiren cümleler sarf etmişti. Röportaj sonrası Demirbaş'ın evini polisler basarak kendisini gözaltına aldı. Demirbaş adli kontrol ve yurtdışı yasağıyla serbest bırakılırken, “Ülkemin geldiği duruma üzülüyorum. Ben bildiklerimi söylemeye devam edeceğim” dedi.

'BİRİLERİ SENİ DOLDURUŞA GETİRİYOR'

Hacı Bişkin'in Gazete Duvar'da yer alan haberine göre Demirbaş'ın evi, 22 Ekim'de verdiği röportaj sonrasında akşam saat 21.30'da polisler tarafından basıldı. Demirbaş gözaltı anını şöyle anlattı: “Eve 6 polis geldi, oturduğum apartmanın bütün çevresini tuttular, evin önünde de 3 araç bekliyordu. Çok büyük bir suç işlemişim gibi beni bekliyorlardı. Kimliğim gösterdikten sonra beni evden aldılar.”

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltında tutulan Demirbaş burada kendisine baskı uygulandığını anlattı: “Benden ifade alan kişi, 'Sen vahabisin' diyerek beni suçladı. Yine bana, 'Birileri seni dolduruşa getiriyor. Birileri sana bunları söylüyor sen de bunları tekrarlıyorsun' dedi. Benim kendi düşüncelerim olamaz mı? Bu baskılar altında ifade verdim.

'DOĞRU BİLDİKLERİMİ SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM'

Demirbaş, savcılıkta da ifade özgürlüğü kapsamında konuştuğunu belirtti. Ancak savcılık Demirbaş'ı adli kontrol ve yurtdışı yasağıyla mahkemeye sevk etti. Demirbaş, kendisini bu nedenle gözaltına alanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyleyerek şöyle devam etti: “Doğru bildiklerimi söylemeye devam edeceğim. Eleştirmeye devam edeceğim. Beni emniyete davet etselerdi giderdim. Kaçmam, terörist değilim. Ailemin, çevremin korkmasını istiyorlar. Bana terörist muamelesi yaptılar. Türkiye Cumhuriyeti'ni savunduğumuz için bizi korkutmaya çalışıyor. Ben doğruyu söylemeye devam edeceğim. Korkmadan, çekinmeden... Her Türkiye Cumhuriyeti vatanadaşı gibi Atatürk'ün yolunda devam edeceğiz. Gözaltı, gerçekleri söylememize engel olamaz."

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit korkunun ecele faydası yok
zahit korkunun ecele faydası yok - 1 ay Önce

korkunun ecele faydası yok

ortaçağ
ortaçağ - 1 ay Önce

ülkenin belli bölgelerindeki ayrımcı hukuksuzluğa sırtınızı döndükçe bir gün sudan bahanelerle sıranın size de geleceğini unutmayın. Ülkenin özeti kayıtsız şartsız oy ver....iyi şeyler partinin eseri kötü şeyler kader...

ne ülkeyiz ama
ne ülkeyiz ama - 1 ay Önce

bu adam ateist zamanında namaz da kıldırmış hahaaa.tabi bu beyanları doğru ise neyse herkesin fikrini söyleme özgürlüğü var.islam inancına eleştiri getiriyorsa artık buna cübbeli gibi ateist tezleri bu böyle olmadığını söyleyen bir çok youtube hocası var cevabını onlar versin.siyasi eleştirilerinede iktidar biraz hazmetsin antitezini sunsun yasaklamakla olmaz.

SIRADAKİ HABER