"Siz Kürtleri aptal mı sanıyorsunuz?" diyen vatandaşa bıçaklı tehdit

"Bize ‘Defol git’ diyeceksin, sonra bizden oy isteyeceksin; biz zulme karşı başkaldırırız"

"Siz Kürtleri aptal mı sanıyorsunuz?" diyen vatandaşa bıçaklı tehdit

Bir Youtube kanalına 23 Haziran'da gerçekleştirilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin röportaj veren ve AKP'yi eleştirerek, "Siz Kürtleri aptal yerine mi koyuyorsunuz?" diyen Reis Boz isimli vatandaş tehdit edildi. Evinin duvarına ismi yazılarak bıçak saplandığını söyleyen Boz, can güvenliğinin olmadığını söyleyerek, duyarlı herkese çağrıda bulundu.

Yeniyaşam gazetesinden Recep Karadoğan'ın haberine göre Boz, bu saldırının önceki gün yaptığı röportajın sosyal medyada gündem olmasından sonra denk gelmesine dikkati çekerek, ”Saldırının Süleyman Soylu ve AKP’nin muhafazakar Kürtlerden oy almak için Hizbullahçıların tahliyelerine dikkat çeken konuşmamdan sonra yapılması manidar” dedi.

“Biz bunları doksanlı yıllardan tanıyoruz, biz bunları Madımak’ta, Maraş’ta tanıyoruz; biz bunları beyaz toroslardan tanıyoruz” diyen Boz, kimseye pabuç bırakmayacağına vurgu yaptı. Son olarak yapılan saldırının ailesini tedirgin ettiğini kaydeden Boz, tüm duyarlı kesimleri bu tehdit içerikli saldırıya karşı durmaya ve ilgili kurumları adım atmaya çağırdı.

Boz, söz konusu röportajında şunları kaydetmişti:

"Artık bu coğrafyada kimse diktatörleri kabul etmiyor. Bu ülkede fakir fukaraya işçi emekçi dediniz, iktidar oldunuz ama bugün aynı zulmü siz yapıyorsunuz. İki ün önce Binali Bey’i dinliyoruz, Diyarbakır’a gitmiş, Kürdistan’dan bahsediyor. Kürdistan mebusları varmış. Daha 31 Mart’ta Cumhurbaşkanı Kürdistan yoktur dedi. Kürdistan diyenler Sayın Sezai Temelli’ye dönük defolup Irak’ın kuzeyine gitsinler dediler. Bu iktidar söyledi. Yetmiyor tam da söylediği güne nazaran Bitlis Belediye başkanı Kürtçe yazdığı için tabela indiriyor. Siz Kürtleri aptal yerine mi koyuyorsunuz? Siz Kürtleri aptal mı zannediyorsunuz? Diğer bir tanesi mafya kafasıyla ülke yönetiyor, İçişleri Bakanı Cumhurbaşkanı yerine gelmiş İstanbul’da o konuşuyor. İki de bir insanları tehdit ediyorlar. Ekrem İmamoğlu şunu dedi, bunu dedi. Ya biz İmamoğlu’nu neden destekliyoruz biliyor musunuz? Ben CHP’li değiliz. İmamoğlu’na da normal şartlarda destek vermem, o zihniyette değilim. Ama bu ülkede mağduriyet var. Biz haksızlığa, hukuksuzluğa karşı biz İmamoğlu’na destek veriyoruz. Zulme, zalimlere başkaldırmak için biz İmamoğlu’na destek veriyoruz. 31 Mart’ta kazanmış bir belediye başkanı var. Hangi hakla, hangi yetkiyle elinden alıyorsunuz.

Geçen sefer ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ diyen Cumhurbaşkanı değil mi? Tayyip Erdoğan değil mi? Bize ‘Defol git’ diyeceksin, sonra bizden oy isteyeceksin. Biz zulme karşı başkaldırırız. Dolayısıyla biz İmamoğlu’na karşı yapılan bu zulme karşı gelmek için İmamoğlu’na destek veriyoruz. Açık söyleyeyim, CHP benim geldiğim coğrafyada, ben Şeyh Sait ailesi içerisinde büyüdüm ama bugün bir haksızlık var. Tayyip Erdoğan görevden alındığında en çok biz arkasında durduk. Bir seçilmiş görevden alınmamalı. Ama bugün benim Doğduğum Erzurum’da Tekman Belediyesi’ne kayyum atıyorsunuz, KHK’lı diye. Nasıl olur da bu YSK izin veriyor da aday oluyor da sonra alınıyor. Bağlar Belediyesi yüzde 70 almış, siz kayyum atıyorsunuz. Nerede adalet?"

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 22:48

YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit
zahit - 2 yıl Önce

bunlar kudurmuşlar anlayacakları dilden ders verilmesi gerekir

SIRADAKİ HABER