Sivil araca saldırı...1 doktor katledildi

Abdullah Birol isimli doktorun cenazesi Lice'ye götürüldü

Sivil araca saldırı...1 doktor katledildi

Diyarbakır’ın Kulp ve Lice ilçeleri arasında yol keserek kimlik kontrolü yaptığı iddia edilen PKK’li grubun, durdurmak istedikleri aracın kaçması üzerine ateş açtığı iddia edildi. Araçtaki Abdullah Birol adlı doktor yaşamını yitirdi.

Radikal'de yer alan habere göre Kulp’tan Diyarbakır yönüne giden ve Manisa plakalı bir otomobili kullanan Abdullah Birol, yolun kesildiğini görünce geri dönüp uzaklaşmak istedi. İddiaya göre aracın geri döndüğünü gören PKK’liler uzun namlulu silahla ateş açtı. Açılan ateş sonucu kurşunların isabet etiği Birol, olay yerinde hayatını kaybetti.

Birol’un cesedini almak için olay yerine hareket eden 112 Acil Servis ekipleri, bir süre güvenlik gerekçesiyle bölgeye sokulmadı.

Öldürülen Birol’un Kulp İlçesi Toplum Sağlık Merkezi’nden sorumlu doktor olduğu anlaşıldı. Cenaze, olay yerinden alınarak Lice’ye götürüldü. 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
kim yaptı bunu
kim yaptı bunu - 3 yıl Önce

hımm şimdi bunuda mit yaptı dersiniz sizin gibi yavşaklardan herley beklenir.

cemal kendal
cemal kendal - 3 yıl Önce

kesin p.z.venkler yapmıştır. habere göre p.z.venkler belli.

zurna
zurna @cemal kendal - 3 yıl Önce

valla kardeş elini yavaş alıştırma. p.z.venk kelimesi az kalır.

zurna
zurna - 3 yıl Önce

öncelikle demokrat haber sitesine teşekkür ederim haberi yayınladığı için. çünkü genelde taraflı haber yapıyorsunuz. şimdi gelelim bu katliama.. bu doktorun orada yaşayan halkı tedavi etmesinden başka suçu neydi ? elinde silahmı vardıda ateş ettiler. yazık diyorum. pkk derhal kınamalı ve özür dilemeli.

Devlet yapmıştır bunu...
Devlet yapmıştır bunu... - 3 yıl Önce

Devlet yapmıştır. Yoksa nie sıksın PKK ..