Şişli'deki domuz bağı cinayetinde 8 gözaltı

İstanbul'da Ermeni çifti domuz bağı ile bağlayan 8 şüpheli dün Trabzon'da yakalandı

Şişli'deki domuz bağı cinayetinde 8 gözaltı

Harbiye'de Hagop Yakup Demirci'yi domuz bağı ile bağlayarak ölümüne neden olan, eşi Şeta Demirci'yi de yaralayan 5'i kadın 8 şüpheli yakalandıkları Trabzon'dan İstanbul'a getirilerek sorguya alındı.

İlk sorgularında suçlarını itiraf ettiği iddia edilen şüphelilerin üzerinden Hagop Yakup Demirci'den gasp ettikleri kol saati ile 20 bin dolar çıktığı öne sürüldü.

Şüpheliler arasında bulunan bir kişinin çiftin yanında çalıştığı öğrenildi. Polis olayın azmettiricisi olabilecek kişilerin ve tespiti için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Şişli'de meydana gelen olayda, Harbiye, Cumhuriyet Caddesi üzerindeki binada bulunan eve giremeyen hizmetçilerin ihbarı üzerine harekete geçen polis, domuz bağı ile bağlanmış Hagop ve Seta Demirci çiftine ulaşmıştı.

İtfaiye ekiplerinin yardımıyla girilen evde Hagop Yakup Demirci'nin öldüğü tespit edilirken, yaralı halde bulunan Seta Demirci hastaneye kaldırılmıştı.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan ilk incelemede Hagop Yakup Demirci'nin boynunda kırık bulunduğu ve domuz bağı yüzünden nefessiz kalarak öldüğü tespit edilmişti.

TRABZON'A KAÇMIŞLARDI

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalar sırasında güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu olaya karışan 5 kişi tespit edildiği iddia edildi.

İddialara göre, bu kişilerden erkek olan üç kişinin eve girerek olayı gerçekleştirdikleri, bir kadının onları otomobille dışarıda beklediği, bir kadının ise yaya olarak gözcülük yaptığı ortaya çıktı.

Yapılan çalışmalarda şüphelilerin bir araçla Trabzon'a gittikleri belirlendi.

Bu gelişme üzerine Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı iki ekip Trabzon'a giderek şüphelileri izlemeye aldı. Polis Trabzon'da izini sürdüğü şüphelileri yakalamak için takip başlatıldı. Önce şüphelilere Trabzon'da yardım eden kişilerin isimleri belirlendi.

Daha sonra olaya karışan 5 kişiyi yakalamak için fırsat kollayan ekipler, dün akşam saat 18.00 sıralarında şüphelilerin bir evde toplanacağını belirledi. Bunun üzerine operasyon için düğmeye basıldı. Önce eve gelen 5 kişi gözaltına alındı, daha sonra onlara yardım eden 3 kişi yakalandı.

Karayoluyla Samsun'a getirilen şüpheliler daha sonra uçakla sabah saatlerinde İstanbul'a getirildi. Ermenistan uyruklu olduğu iddia edilen şüpheliler, Artur A., Aram E., Serge B., Marianna E. Lida B., Nargiz B., Armine M., Cristina M., Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

İstanbul, Cinayet Büro Amirliği'nde sorguya alınan şüphelilerin polislere olayı yaptıklarını itiraf ettikleri öğrenildi. Şüphelilerin birinin üzerinde yapılan aramada Hagop Yakup Demirci'den gasp ettikleri kol saati ile 20 bin dolar çıktığı öğrenildi. Şüphelilerden birinin Demirci çiftinin yanında çalıştığı ortaya çıktı.

Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü şüphelileri azmettirmiş olabilecek kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Savcılıktan ek gözetim izni alınan şüphelilerin Cuma günü adliyeye gönderilmeleri bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 16:26

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER